Plavci Kúpeľov opäť najúspešnejší na majstrovstvách Slovenska

Na Zimných majstrovstvách Slovenska starších žiakov uplynulý víkend získala osemčlenná skupina  plavcov dvadsaťtri medailí a sedemnásť titulov Majstra Slovenska. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany sa tak stal najúspešnejším klubom majstrovstiev.

unnamed

trhy slniecko

unnamed (2)

Najúspešnejším plavcom podujatia sa stal Matúš Janík, ktorý získal všetko, čo sa dalo, a to trinásť titulov Majstra Slovenska, prekonal tri rekordy SR a predviedol tak najhodnotnejší výkon vo svojej kategórii. Výborne mu sekundovala Sára Niepelová. Vyplávala si päť titulov Majsterky Slovenska, dve strieborné medaile a druhý najhodnotnejší výkon svojej kategórie.

Medailové výsledky dosiahli i Lenka Paulíková, ktorá si odniesla striebornú a bronzovú medailu v disciplínach 800 a 400 m voľný spôsob. Bronzovú medailu získali i  Saskia Papšová v disciplíne 400 m polohový pretek  a Jakub Horský  v disciplíne 400 m voľný spôsob.

Titul Majstra Slovenska patrí Matúšovi Janíkovi v disciplínach: 50,100, 200, 400,a 1500 m voľný spôsob, 100 a 200 m prsia, 100, 200 a 400 m polohový pretek, 200 m znak a 200 m motýlik. Rekordy Slovenskej republiky prekonal v disciplínach 200 a 400 m polohový pretek a v disciplíne 100 m prsia. Sára Niepelová získala titul Majsterky SR v disciplínach 400 a 800 m voľný spôsob, 100 a 200 m motýlik, 400 m polohový pretek. Striebro pridala v disciplínach 200 m voľný spôsob a 200 m polohový pretek.