Úvod Novinky Plávanie: Žiaci ŠPK Kúpele priniesli z MS desať medailí

Plávanie: Žiaci ŠPK Kúpele priniesli z MS desať medailí

Neoreal Nicco

V Košiciach sa v dňoch 8. až 10. júna konali Majstrovstvá SR 13 a 14 ročných žiakov v krytej 50 m mestskej plavárni. Majstrovstiev sa zúčastnilo 280 plavcov z 50 oddielov Slovenska. ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovali chlapci Matej Martinkovič a Jakub Jánsky, dievčatá Olívia Ana Šprláková-Zmorová, Rebeka Buková, Viktoria Rössler a Veronika Luciaková.

Medailovo bola najúspešnejšia a krásny úspech dosiahla Olívia Ana Šprláková-Zmorová, so šiestimi medailovými výkonmi, medzi 13 ročnými dievčatami. Vyhrala 400 v.sp., 400 PP a 800 v.sp., strieborná bola na 100 znak a dva bronzy si vyplávala na 200 v.sp. a 200 PP.

Zlatého ocenenia sa dočkala medzi 13 ročnými aj Rebeka Buková, ktorá vyhrala obidve znakárske disciplíny na 100 a 200 m trati. Ako tretí pre farby Kúpeľov vybojoval zlatý stupienok Jakub Jánsky na dlhšej 400 metrovej polohovke. Medailu s bronzovým leskom ešte Jakub vyplával za výkon na 1500 v.sp.

Priestory pesia zona

Starší žiaci tak veľmi pekne rozšírili medailovú štatistiku plavcov Kúpeľov počas tohtoročného záveru letnej plaveckej sezóny.

Radoslav Suchánek Foto: Peter Dobranský, SPF