Plávanie: V Nových Zámkoch bol najúspešnejší z plavcov Kúpeľov M. Škodný

Posledný marcový víkend sa v Nových Zámkoch na 25 m mestskom bazéne uskutočnili plavecké preteky za účasti trinástich pretekárov Plaveckého klubu Kúpele Piešťany. Celkovo sa pretekov zúčastnilo 240 plavcov z 22 slovenských klubov. Plavci Kúpeľov si celkovo vybojovali 27 medailí.

Michal škodný Nové Zámky v strede

Úspešný Michal Škodný (uprostred)

kia-042015-500

Najúspešnejší v kategórii juniorov bol Tadeáš Drahovský so ziskom striebornej medaile na 200 prsia a bronzovej na 50 prsia. Po chorobe si zaplával osobné maximá aj Marko Primorac a bol dvakrát tretí na 200 m v.sp. a 200 znak.

Gabriel Ilončiak získal v kategórii starších žiakov tri cenné kovy, zlato na 200 prsia a striebro na 100 prsia a 50 znak. Michal Luciak si vyplával svoje premiérové stupne víťazov a tri krát stál na striebornom stupienku na 50 a 200 prsia ako aj na 200 m znak. Maxim Zahradnik vybojoval bronzovú medailu v náročnej disciplíne 400 m pol. preteky. Takisto jednu bronzovú medzi staršími žiakmi mal Martin Benka za 100 prsia a k tomu ešte tri zemiakové v ostatných disciplínach.

Veľmi sa darilo sa Michalovi Škodnému, ktorý vyplával dve kompletné sady medailí a bol najúspešnejším pretekárom Kúpeľov. Prvý bol medzi mladšími žiakmi na 100 motýlik a 400 pol. pretek, strieborný na 100 a 200 vol. spôsob a dva bronzy bral na 50 vol. spôsob a 100 m znak.

V kategórii najmladších žiakov bol najúspešnejší Matej Martinkovič so zlatom na 50 prsia a dvomi bronzovými na 100 a 200 prsia. Veľmi pekne plávala aj Dominika Šišková, keď vyhrala 100 prsia a dvakrát druhá bola na 50 a 200 prsia. Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov zavŕšil Timotej Kowanz, ktorý si domov odviezol tiež kompletnú sadu medailí. Zlatú za 50 motýlik, striebornú za 100 motýlik a bronzovú za 50 v. sp.
Plavci Kúpeľov si zaplávali množstvo najlepších osobných výkonov, ktoré ich motivujú v príprave na letný vrchol sezóny.