Plávanie: ŠPK Kúpele Piešťany najlepším klubom regionálnych majstrovstiev

Počas prvých dvoch októbrových víkendov sa na Slovensku uskutočnilo niekoľko plaveckých pretekov  pre rôzne vekové kategórie plavcov. Zúčastnili sa ich aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany.

V Púchove sa 5.októbra na mestskej plavárni uskutočnila VC Púchova, kde súťažilo spolu 333 plavcov z 28 klubov Slovenska, ale aj nemeckého Darmstadtu. ŠPK Kúpele Piešťany zastupovalo 10 plavcov, ktorí spolu vyplávali 11 medailových umiestnení. Rebeka Buková vyhrala vo svojej kategórii 50 znak a na stovke bola tretia. Aj Lea Chromiaková si odniesla zlatú medailu za 100 motýlik a tretia bola na kraulovej stovke. Filip Lányi stál dva razy na striebornom stupienku za stovku kraulom a znakovú päťdesiatku. Tretí bol na znakovej stovke, všetko v osobných rekordoch. Jakub Jánsky zúročil kvalitný tréning na začiatku sezóny a odviezol si domov striebro na polohovej stovke a tri bronzy na prsiarskej päťdesiatke a stovke aj polohovej dvestovke. Preteky plavci absolvovali s cieľom spestriť si prípravu a odmenou im bolo množstvo najlepších osobných výkonov.

O týždeň neskôr sa v Senici uskutočnili regionálne majstrovstvá oblasti západného Slovenska v disciplínach dlhé trate na ktorých pretekalo 123 plavcov z 15 klubov. Plávalo sa 400, 800 a 1500 v.sp. Z plavcov ŠPK Kúpele Piešťany sa ich zúčastnilo 10 chlapcov a 13 dievčat. Vybojovali spolu 18 medailových umiestnení a stali sa najúspešnejším účastníkom spomedzi klubov. Na medailovej žatve sa podieľali nasledovní pretekári. Chromiaková Lea 2 x zlato, Kunic Lukáš 2 x zlato, Tapušík Patrik 2 x zlato žiaci, Ertlová Natália zlato žiačky, Škodný Michal zlato dorast, Mosná Michaela zlato žiačky, Buková Rebeka zlato, bronz st. žiačky, Jánsky Jakub 2 x striebro, Rössler Viktoria striebro, Lopatková Katarína striebro, Luciaková Veronika bronz, Filus Tomáš bronz a Švec Oliver bronz. Plavcom Kúpeľov sa darilo plávať v  najlepších osobných výkonoch, test vytrvalosti dopadol veľmi dobre.