Plávanie: PPK najúspešnejší klub Majstrovstiev Slovenska medzi juniormi

Na zimných majstrovstvách SR seniorov, juniorov a 14-ročných žiakov v plávaní v Trenčíne 16.-18. decembra mali plavci Piešťanského plaveckého klubu medailovú žatvu. V kategórii junioriek sa stali s 18 medailami najúspešnejším plaveckým klubom Slovenskej republiky.

[singlepic id=23572 w=320 h=240 float=left]Agáta Malíková v kategórií junioriek získala až 5 titulov Majsterky Slovenska. Konkrétne na 100 a 200 metrov polohový pretek, 50 a 100 prsia a 50 motýlik. Tri bronzové medaile získala v disciplínach 50 a 200 metrov voľný spôsob a 100 metrov motýlik. Ďalšia úspešná juniorka Katarína Hollá získala tri tituly Majsterky Slovenska na 50 a 100 metrov voľný spôsob a 50 metrov znak. Okrem toho aj tri strieborné medaile na 100 a 200 metrov znak a 200 voľný spôsob. Obe dievčatá si vyplávali aj miestenky vo finále, ktoré sa plávalo len na 50 metrových tratiach. Agáta Malíková finálový štart na 50 motýl premenila na tretie miesto medzi ženami. [singlepic id=23573 w=320 h=240 float=right]V tejto kategórií sa jej podarilo vybojovať aj ďaľšie dva bronzy na polohovej stovke a dvestovke. Katarína Hollá sa na 200 metrov skončila na druhom mieste aj medzi ženami.

Vanda Kaffková v kategórii 14-ročných žiačok skončila dvakrát štvrtá na motýlovej a polohovej stovke.

Juraj Bilený si prvý rok v juniorskej kategórii vyplával dve pekné deviate miesta na 400 polohový pretek a 200 motýlik.

Lucia Bernátová si vo svojej dlhodobej príprave na veteránske majstrovstvá SR vyskúšala 50 znak a obsadila 16. miesto.

Kraulová (Hollá K., Kaffková K., Bilená E., Malíková A.) aj polohová (Holá K., Kaffková V., Malíková A., Kaffková K.) štafeta 4×50 metrov obsadila výborné piate miesto.

Autor: Eva Bilená Foto: Katarína Hollá