Plávanie: Plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali v Štúrove 16 medailí

Na medzinárodných pretekoch Štúrovské stovky, ktoré sa konali 1. septembra v konkurencii 350 plavcov zo 47 klubov, dosiahli plavci z ŠPK Kúpele Piešťany šestnásť medailových umiestnení.

V kategórii open Sára Niepelová získala dvakrát druhé miesto v disciplínach 100 m voľný spôsob a 100 m motýlik. Tretie miesto vyplávala disciplíne 100 m znak.

Iba štrnásťročná Dominika Šišková bola na 2. mieste v open kategórii na 100 m prsia.
V kategórii 15 – 17 ročných si Filip Lányi vyplával 3. miesto v disciplíne 100 m znak. V kategórii starších žiakov úspešne reprezentovali Olivia Ana Šprláková-Zmorová, ktorá vybojovala prvenstvo v disciplíne 100 m voľný spôsob, 2. miesto v disciplíne 100 m znak a 3. miesto v disciplíne 100 m motýlik. Rebeka Buková vyhrala medzi žiačkami v disciplíne 100 m znak a 3. miesto obsadila v disciplíne 100 m voľný spôsob. Jakub Jánsky si vyplával 2. miesto v disciplíne 100 m prsia a dvakrát 3. miesto v disciplínach 100 m motýlik a 100 m voľný spôsob.

Pekné medailové umiestnenia obsadili tiež mladší a najmladší žiaci. Milica Martinkovičová stála v disciplíne 50 m prsia na zlatom stupienku, Mário Stanček má striebro v disciplíne 100 m prsia a  Marko Šprlák-Zmora bronzovú medailu v disciplíne 50 m znak. Všetci tak úspešne zahájili novú plaveckú sezónu.