Plávanie: Karina Petrikovičová síce medailu v Riu nezískala, zlepšila však svoje najlepšie časy

Plavkyňa Karina Petrikovičová štartovala na XV. paralympijských hrách Riu v piatich disciplínach a i keď sa jej nepodarilo získať medailu, ale vylepšila hneď štyri svoje osobné rekordy. Po vynikajúcich výkonoch z portugalského mesta Funchal, kde na Majstrovstvách Európy telesne a zrakovo znevýhodnených športovcov vybojovala na 100 metrov znak bronzovú medailu, chcela potrápiť svoje súperky aj v Brazílii. Do finále sa 22- ročnej piešťanskej plavkyni podarilo prebojovať len v jej najsilnejšej disciplíne 100 metrov znak, kde nakoniec obsadila 5. miesto.

14191944_10207593374168532_3176708232710777050_n

Karina Petrikovičová zlepšila svoje osobné maximum celkovo v štyroch disciplínach. Okrem už spomínaného piateho miesta obsadila 15. miesto na 200 metrov polohové preteky, 16. miesto v disciplíne 50 metrov voľný štýl, 17. miesto na 100 metrov voľný štýl a 18. miesto 100 metrov motýlik. Trénerkou našej plavkyne je Daniela Šipošová, ktorá zlepšenie osobných rekordov pripisuje tvrdej práci pred paralympiádou a trojtýždňovému sústredeniu v 50 metrovom bazéne.

14202558_10207593364248284_2708773687854575444_n

Karina Petrikovičová debutovala na paralympiáde ako 14-ročná a v Pekingu bola najmladšou členkou slovenskej výpravy. Zároveň bola aj prvou zrakovo postihnutou Slovenkou, ktorá štartovala na Paralympijských hrách. Piešťanská plavkyňa v Brazílii posunula svoje najlepšie umiestnenie z paralympijských hier, ktorým bolo šieste miesto z z Londýna v roku 2016.333333

-lt/Zdroj a foto: Igor Petrikovič, Slovenský paralympijský výbor-