Plávanie: Janík najlepším Piešťancom na Jarnej cene Žiliny

Počas víkendu 20. – 22. marca sa v Žiline uskutočnili medzinárodné plavecké preteky Jarná cena Žiliny. Súťaže sa zúčastnilo vyše 500 plavcov z 52 klubov Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Gruzínska, Slovinska, Rakúska a Poľska. Jarná cena bola po VC Trnavy druhým kolom Slovenského pohára družstiev. Osemnásť plavcov Kúpeľov Piešťany obstálo v silnej konkurencii veľmi dobre, keď si vybojovali spolu 21 medailí z toho päť zlatých.

Zilina 2015 Matúš Janík v strede

kia-042015-500
Najúspešnejším pretekárom Kúpeľov bol Matúš Janík, v kategórii starších žiakov, s dvomi zlatými na 200 a 400 polohové preteky , štyrmi striebornými 100 a 200 voľ. spôsob, 100 a 200 prsia a dvomi bronzovými medailami na 400 voľ. spôsob. a 50 prsia.

Zilina 2015 Maxim Vass v strede

V kategórii mladších žiakov vyhral 100 a 200 prsia Maxim Vass a na 50 m prsia si vybojoval striebornú medailu. Ďalším víťazom spomedzi pretekárov Kúpeľov bol Filip Lányi , ktorý vyhral 200 m znak a na 100 metrovej trati stál na striebornom stupienku.

Zilina 2015 Richard Horyl vľavo

Najviac medailí si medzi mladšími vyplával Richard Horyl, keď si vybojoval štyri strieborné ocenenia na 100 , 200 , 400 voľ. spôsob, 400 pol. preteky a dve bronzové na 100 motýlik a 200 pol. preteky. Veľmi pekne sa darilo aj Tamare Horylovej a Dávidovi Holíkovi, ktorí si na 50 m prsia vyplávali bronzové medaily.
Preteky boli po zime prvou z ostrých previerok na 50 m bazéne v ktorej naši plavci i napriek značnej chorobnosti uspeli, preto sa tešíme na ďalšie súťažné podujatia.

Autor: Radoslav Suchánek Foto: Peter Sukeník