Piešťany prehrali s Dunajskou Lužnou 0:4

Nečakaný a prekvapujúci výsledok sa zrodil v Piešťanoch. Úvodné minúty tomu vôbec nenasvedčovali.

[singlepic id=35679 w=520 h=340 float=center]

Útoky sa striedali na oboch stranách a v 7. min. Hodulík bravúrne vyrazil strelu Noska. Domáci odpovedali po rohových kopoch. Pavlovič však dva krát hlavičkoval vedľa. V 15. min. opäť zasahoval pred Pačajom Hodulík. V 19. min. sa Pačaj znovu uvoľnil, Gabriel ho fauloval a videl ČK. V 31. min. zachraňoval Hodulík pred Noskom, ten išiel veľmi ochotne k zemi a brankár videl ČK. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Puchner – 0:1. Do polčasu sa domáci snažili o vyrovnanie. V 39. min. po peknej akcii strelu Mehdi-Karima chytil brankár a v poslednej minúte tutovku spálil Kuba.

Absencia dvoch hráčov sa plne prejavila v druhom polčase. V 50. min. úplne voľný Nosko nedal Nemčekovi šancu – 0:2. V 56. min. kopal domáci Valla trestný kop, strelu Chebeňa bravúrne zneškodnil Močko. Rýchlo rozohral a prečíslenie domácej obrany z protiútoku bez problémov využil Martinka – 0:3. Hráči PFK sa aj naďalej snažili aspoň o čestný gól, no bez úspechu.

Naopak hostia sa často po rýchlych útokoch dostávali do gólových šancí, domácich však podržal výborný Nemček, ktorý zabránil minimálne štyrom gólom. Bezmocný bol len v 73. min. proti Oravcovi, ktorý uzavrel skóre zápasu na 0:4. Pred 190 divákmi rozhodoval Jaška.

Góly : 34. Puchner (11m), 50. Nosko, 56. Martinka, 73. Oravec

ŽK : 86. Pavlovič – 54. Peťovský, 86. Puchner

ČK : 19. Gabriel, 31. Hodulík (PFK)

PFK Piešťany: Hodulík – Vyskoč (76. Masarík), Gabriel, Chebeň, Valla, Rybanský, Halás, Pavlovič, Kočiš-Kovaľ (34. Nemček), Mehdi-Karim (35. Kunovský ), Kuba Tréner: Michal Krajčovič

OFK Dunajská Lužná: Močko – Puchner, Hrnčár, Brunovský, Tesárik, Pačaj, Martinka, Nosko (79. Urda), Kecskéš (54. Oravec), Gallík, Peťovský (66. Pipíška) Tréner: Ivan Vrabec

Text: Ing. Jaroslav Valo Ilustr. foto: mp