Piešťanskí vodáci obhájili majstrovské tituly

Majstrovstvá Slovenska v krátkych tratiach sa po prvý raz uskutočnili v termíne 5. až 7. augusta na bratislavskom Zemníku, ktorý na toto podujatie čakal 30 rokov. Pretekári si tu vyskúšali automatické štartovacie zariadenia, aké sa používajú na medzinárodných podujatiach v zahraničí. Piešťanským kajakárom a kanoistom sa podarilo vybojovať i napriek silnému protivetru 12 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových medailí, najmä vďaka svedomitej príprave počas letných horúčav, o ktorú sa postarali tréneri Róbert a Marcela Erbanovci, Alexander Kasa, Milan Blaho, Milan Piešťanský a Vladimír Husák. Medzi nových majstrov Slovenska počas obedňajšej prestávky v nedeľu prišlo ,,sedem statočných“ TOP kanoistov Slovenska, ktorí vo večerných hodinách odlietali na letné OH do RIA.

IMG_2152_resizeZa klub Kajak & Kanoe Piešťany pretekalo 36 pretekárov na 1000, 500 a 200 metrových tratiach. Medzi najúspešnejších patrili: Daniel Rybanský, ktorý získal zlato v K1 na 1000m a 500m, striebro v K1 na 200m a v K2 na 500m trati. Samuel Podhradský si vypádloval zlato v K1 na 200m, striebro na K1 na 500 aj 1000m trati. Michal Jurčo vybojoval zlato v K1 na 200m, striebro na 500m v K1 aj v K2, bronz v K1 na 1000m trati. Michal Polakovič získal zlato v C2 a v C4 na 1000 metrov. Dávid Ragula si vypádloval bronz v K4 na 1000m.

Z kajakáriek sa darilo: Nikol Šutovskej, ktorá získala zlato v K4 na 500m, bronz v K1 na 200m a v K2 na 500m. Viktória Šebová patrilo striebro v K4 na 500m, bronz v K2 na 500 aj 1000m trati. Timea Henry si vypádlovala zlato v K4 na 500m a bronz v K2 na 500m trati. Patrícia Benková s Dominikou Girethovou získali striebro v K4 na 500 aj 1000m trati, bronz v K2 na 500 metrov. Hana Mikéciová obsadila 1.miesto v C1 na 500m. Barbora Šutovská získala bronz v K4 na 500m. Sobotňajšou čerešničkou bola K4 chlapcov 13 – 14 ročných, ktorí suverénne porazili svojich rovesníkov a vyhrali s veľkým náskokom v zložení: Michal Jurčo, Samuel Podhradský, Alex Rebro a Daniel Rybanský.

IMG_2244_resize

Medzi 11 a 12 ročnými pretekármi získala titul vicemajsterky Slovenska Emelie Nošková na trati 2000 metrov. Mladší pretekári sa s vetrom a rovesníkmi popasovali na 1000 metrovej trati, kde krásne druhé miesto obsadil Martin Bábik, medzi ocenených patrila aj Simonka Božíková za štvrté miesto.