Úvod Šport Piešťanskí plavci súčasťou rekordnej juniorskej štafety na 24-hodinovke v Banskej Bystrici

Piešťanskí plavci súčasťou rekordnej juniorskej štafety na 24-hodinovke v Banskej Bystrici

REKLAMA

V sobotu 27. decembra 2019 o 12:00 hod. odštartoval v bazéne na Štiavničkách 23. ročník podujatia Banskobystrická plavecká 24 – hodinovka 8 miles download. Plávalo sa 24 hodín do 12:00 hod 28.12 2019 štafetovým spôsobom.

Zľava Lukáš Kunic, Filip Lányi Patrik Tapušík

Súčasťou tohtoročnej 24 – hodinovky boli aj juniorskí diaľkoplavci, ktorí sa pokúsili vytvoriť nový slovenský rekord, čo sa im podarilo Windows 7 ServicePack 1. Počas tohto ročníka prekonali rekord podujatia z roku 1999 a za deň odplávali 112 015 metrov. Starý rekord mal hodnotu 110 km a 240 m.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
PN Taxi

Na tradičnom podujatí sa zúčastnili aj traja pretekári ŠPK Kúpele Piešťany Filip Lányi, Patrik Tapušík a Lukáš Kunic ako členovia 19 člennej rekordnej štafety diaľkoplavcov Slovenska Download the descent icon.

Filip Lányi bol najrýchlejším členom štafety a o 2 sekundy prekonal rekord podujatia v dĺžke 1 kilometrového úseku, ktorého držiteľom bol Richard Nagy php 5.3. Pretekári počas celej noci veľa nenaspali , ale odmenou im bol prekonaný rekord, ako aj nevšedný zážitok z plávania v noci a počas celého dňa poster print. Mesto Banská Bystrica a sponzori perfektne pomohli so servisom plavcom počas vydareného podujatia.

Filip Lányi
Lukáš Kunic
Patrik Tapušík

Radoslav Suchánek

REKLAMA