Piešťanskí hokejisti víťazmi základnej časti, v play-off ich čakajú Michalovce

Piešťanskí hokejisti ŠHK 37 síce posledný zápas základnej časti I. hokejovej ligy v utorok 25. januára na ľade Spišskej Novej Vsi prehrali 4:5, ale to im už prvenstvo v tabuľke zobrať nemohlo. Základnú časť vyhrali s 88 bodmi, s 5 bodovým náskokom pred druhým Liptovským Mikulášom.

[singlepic id=9289 w=320 h=240 float=left]V poslednom kole sa na diaľku rozhodovalo o ich prvom súperovi v play-off. Dukla Senica mala na poslednom ôsmom postupovom mieste pred záverečným kolom dvojbodový náskok na Duklu Michalovce. Seničania však vyšli v zápase s Liptovským Mikulášom naprázdno a navyše utŕžili debakel 8:1. Naopak Michalovce zdolali Dolný Kubín 7:4, pripísali si tri body, o bod preskočili Senicu a posledná postupová priečka do play-off patrí im.

[singlepic id=9290 w=320 h=240 float=right]Súperom im bude víťaz základnej časti, čiže hokejisti ŠHK 37 Piešťany. Štvrťfinále sa hrá na tri víťazné zápasy s termínmi 29. januára, 30. januára, 2. februára, prípadne 3. a 5. februára. Prvé dva zápasy 29. a 30. januára sa budú hrať v Piešťanoch od 18:00 h.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice tvoria Liptovský Mikuláš – Trnava, Spišská Nová Ves – Trebišov, HC 46 Bardejov – Detva.

[singlepic id=9291 w=320 h=240 float=left]Semifinálové súboje začnú v utorok 8. februára. Začiatok finálovej série, ktorá sa hrá na štyri víťazstvá, bude v piatok 18. februára. Víťaz I. ligy by mal byť známy najneskôr 1. marca 2011, potom ho ešte čaká baráž o účasť v extralige 2010/11 s desiatym tímom najvyššej súťaže.

Zaujímavosti o tíme a hokejistoch ŠHK 37 Piešťany v základnej časti:

– dali 147 gólov pričom na to potrebovali 1364 striel

– stali sa tímom s najlepším percentom úspešnosti streľby – 10,77%

– ako jediný tím v súťaži dostali v priemere menej ako 2 góly na zápas

– úspešnosť piešťanských brankárov Adam Fumač 95,12%, Tomáš Tomek 94,83%

– obaja piešťanskí brankári dosiahli po štyri čisté kontá

– úspešnosť piešťanských presiloviek bola 16,5 %, čo je až 5. miesto medzi prvoligovými tímami

– piešťanskí hráči odohrali 218 oslabení

– na trestnej lavici strávili 348 minút a 1 sekundu, pričom počas tohto času dostali len 20 gólov

– najtrestanejším hráčom Piešťan je Michal Peško s 85 trestnými minútami (z toho 45 za vyššie tresty)

– najčastejšie vylučovaným hráčom bol Pavol Poláček s 25 dvojminútovými trestami.