Piešťanské Čajky porazili Šamorín vysoko 95:58

Do včerajšieho zápasu vstúpili piešťanské basketbalistky bez rešpektu a plne koncentrované, najmä v obrannej činnosti. To sa prejavilo na skóre, keď domáce nedostali za 3. minúty kôš, naopak samé dali 13 bodov.

cajky2

kia akcia

Čajky v dobrom výkone pokračovali a ďalšou šnúrou 20 bodov zvýšili stav z 26:11 na 46:11. Domáce hráčky mali výbornú úspešnosť streľby (takmer 60%) a najvyšším rozdielom viedli v 31.minúte 80:40.

Domáce basketbalistky sa spolu s divákmi bavili basketbalom a mnohé úseky hry boli exhibíciou domáceho družstva. V zápase sa dostali na ihrisko všetky hráčky oboch družstiev. V drese domácich odohrala dobrý zápas Tatham, asistenciami sa zaskvela Bartoňová (8), v drese hostiek bola úspešnou strelkyňou Slamová.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 95:58 (31:11, 54:22, 75:40)

Priebeh: 17:3, 31:11, 46:15, 54:22, 63:30, 75:40, 84:54, 95:58.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 13, Páleníková T. 14, Dudášová 16, Stehlíková 10, Bartoňová 5 (Bartánusová 7, Zentková 4, Tatham 20, Horvátová, Felixová 6, Balážová). Tréner: M. Pospíšil.

Šamorín: Vyňuchalová 12, Csóková 2, Mračnová, Beynnon 4, Slamová 20 (Mračková, Hašková, Lelkes J. 5, Lelkes K. 3, Košíková, Holmqvist 12, Ozdincová). Tréner: S. Onuška.

TH: 17/14 – 19/17. FAULY: 24 – 19, TCH: 36. Vyňuchalová

TROJKY: 3 – 3. 300 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Hollander, Turček.

Pozorovateľ: Černušák ŠTVRTINY: 31:11, 23:11, 21:18, 20:18).