Connect with us

Šport

Piešťanská BUĎ FITka 2022 je tu

Published

on

Reklama
Reklama

47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v posledný májový víkend a je tradične zameraný na športovo-turistické vyžitie širokej verejnosti, ako i vzhliadnutie série filmov z horskou tematikou a dobrodružstvom na turné festivalu Hory a mesto. Festival je už tretí rok jeho sprievodným podujatím a tretíkrát záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Piešťany Peter Jančovič.

Organizátorom tohto medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva je ako minulý rok, kedy sa konal v náhradnom septembrovom termíne v chladnom počasí za účasti 175 divákov, AŠK Piešťany v spolupráci najmä z OZ Hory a mesto Bratislava i MsKS Piešťany a zavíta opäť v piatok 27.5.o 20,00 hod. pod hviezdnu oblohu Prírodného kina.(v prípade nepriaznivého počasia presun do Kina Fontána). Prinesie si so sebou i ocenené filmy z hlavného Bratislavského festivalu, vrátane nového filmu „Dhaulagirí je môj Everest“, známeho režiséra Pavla Barabáša o legende slovenského horolezectva, zaslúžilom majstrovi športu Zoltánovi Demjánovi. Čerešničkou na torte, ako povedal Peter Bohuš, prezident AŠK Piešťany bude i hosť podujatia, ktorým je práve tento, jeden z najúspešnejších výškových slovenských horolezcov, ktorí spolu z Jozefom Psotkom, ako prví Slováci spolu so šerpom Ang Ritom vystúpili na najvyššiu horu sveta Mount Everest (8848 m)v roku 1984.

Juzek, ako prezývali Jozefa Psotku, pri zostupe zahynul a tak už nemohol naplniť svoj odkaz, ktorý napísal do kroniky KST Tesla Piešťany dva roky predtým, kedy sa aj on BUĎ FITky zúčastnil ako hosť.

Sobota 28. 5. bude zameraná opäť na bohatú ponuku 7 trás pre pešiu turistiku, cykloturistiku i zážitkovú turistiku z dĺžkami od 12 km po 37 km s tradičným štartom na známom Kolonádovom moste od 8,00 hod. do 11,00 hod. a cieľom v Campingu Pullmann so sprievodným programom, diplomami a zberateľskými odznakmi za účasť, ktoré pripravili Olympijsky klub Piešťany, KST Tesla Piešťany a Slovenský cykloklub Piešťany, vyjadril sa Ladislav Beleščák, predseda organizačného výboru BUĎ FITky.

Trasy sú situované do kopčekov Považského Inovca s možnosťou zastávok v areáloch Gazdovskej reštaurácie Furman i Motorestu Čertová pec s chovmi zvieratiek a detskými ihriskami i návštevou známych historických miest, akými sú jaskyňa Čertová pec, stredisko Ahoj, či pietne miesto horolezca Vlada Plulíka alebo pradávny Veľmožský dvorec Kostolec, či jazero Striebornica. Najobľúbenejšou je ale najkratšia nenáročná zážitková trasa kolookruhu okolo jazerá Slňava, najmä pre rodiny s deťmi, ktorí ju absolvujú pešo, na bicykli, kolobežke či korčuliach so zastávkami na prejazdových kontrolách. Zážitkom je najmä návšteva ZOO v EKO Parku pri Rybárskom dvore.

Reklama


Podujatie finančne podporili mesto Piešťany, Rezort Piešťany i Regionálne združenie KST Trnava.

Bližšie informácie získate na stránke www.askpn.sk/podujatia/turistika.

Školsky kolektív ZŠ pred premietaním filmového festivalu

Rodinka so synčekom štartuje na bicykloch

Poslankyňa NR SR Lucia Drábiková s deťmi na kolobežkách

Kamaráti sa tešia z diplomov v cieli

Vzorovo vystrojená rodinka na cieľovej páske

Nestori akcie Ľubomír Matúš a Miroslav Bulko na kontrolnom stanovišti

Aj staršia generácia si vyšla do prírody

Ladislav Beleščák

 

Populárne články