Niepelová s Janíkom po troch zlatých z Orcy

Začiatkom mája sa v Bratislave na Pasienkoch uskutočnili najväčšie medzinárodné plavecké preteky na Slovensku – XVII. ročník Orca Cupu. Za účasti vyše 900 pretekárov z 65 klubov bojovali plavci z  Rumunska , Maďarska, Poľska, Českej republiky, Srbska, Egypta, Talianska, Rakúska, Slovinska a samozrejme Slovenska o Orca Cup. Na tomto podujatí sa zúčastnili aj plavci Kúpeľov Piešťany a obstáli viac ako úspešne, keď si domov odviezli 14 medailí.

Matúš Janík1

Najúspešnejším bol Matúš Janík, ktorý v o svojej kategórii vyhral 50 m prsia, 100 m prsia a 200 m  PP
a striebro na 50 v.sp. Veľmi pekne plávala aj Sára Niepelová a vyhrala tiež tri zlaté na 400, 800 a 1500 v.sp.

Lenka Paulíková bola dvakrát strieborná za 800 a 1500 v.sp.
V kategórii mladších žiakov sa darilo Maximovi Vassovi, keď si vybojoval druhé miesto na 100 prsia. Filip Lányi bol tretí na 100 m znak a Michal Škodný tretí na 100 v.sp.
V kategórii najmladších vyplávali Olívii Šprláková Zmorová tretie miesto na 100 znak a Rebeka Buková bola tretia na 50 znak.
Preteky boli veľmi kvalitnou konfrontáciou so zahraničnou konkurenciou .