Nielen plávaním sme živí

V uplynulých dňoch sa plavci z Piešťanského plaveckého klubu (PPK) úspešne prezentovali na viacerých športových podujatiach a nie všetky boli plaveckého rázu.
[singlepic id=31408 w=320 h=240 float=left]Na poslednej previerke pred letnými majstrovstvami Slovenska sa najstarším plavcom PPK darilo na Veľkej cene Prahy (2. – 3. 6. 2012). Katarína Hollá získala bronz v disciplíne 50 m znak, v ktorej štartovalo 61 pretekárov. V rovnakej konkurencii bola 7. na 200 m voľný spôsob a na polovičnej trati bola 8. medzi 80 štartujúcimi. Agáta Malíková skončila najlepšie 4. na 400 m polohový pretek a 5. na 200 m prsia. Dvakrát bola 7. – na 50 m motýlik (88 štartujúcich) a na 200 m polohový pretek (62 štartujúcich). Na 50 m prsia doplávala ôsma. Junior Juraj Bilený sa vo všetkých disciplínach umiestnil v prvej tretine a doplával v osobných rekordoch na 100 m motýlik, 50 a 100 m voľný spôsob a 400 m polohový pretek.
[singlepic id=31411 w=320 h=240 float=right]Menší plavci súťažili na 2. ročníku Plaveckých pretekov piešťanských základných škôl (6. 6. 2012) PPK úspešne reprezentovali: Katarína Šutovská, ktorá vybojovala 1. miesto v kategórii žiačok 6. ročníka; Zuzana Oravcová, ktorá bola prvá v kategórii žiačok 4. ročníka a Tereza Zubáková, ktorá bola tretia medzi piatačkami.
Celoročná plavecká, ale aj všestranne kondičná príprava sa prejavila aj na tohtoročných Piešťanských atletických hrách 1. 6. 2012. [singlepic id=31412 w=320 h=240 float=left]Tereza Orviská vyhrala 1. miesto v kategórii žiačok 8. ročníka v behu na 1000 metrov. Medzi šiestačkami bola v rovnakej disciplíne druhá Tereza Zubákova, ktorá sa umiestnila na stupni víťazov aj v skoku do diaľky, konkrétne na 3. mieste. Jej sestra siedmačka Kristína bola druhá v behu na 60 metrov a 3. na 300 metrov. Dve štvrté miesta medzi siedmačkami získala Adrina Držíková v behu na 300 metrov a v skoku do diaľky.
Všetkym víťazom vo všetkých športoch gratulujeme!

Autor: Eva Bilená