Connect with us

Novinky

Najmladší Havrani bojovali na Havran Cupe 2017

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 17. decembra sa v piešťanskej Easton arene uskutočnil hokejový turnaj najmladších hokejistov. Išlo o hráčov vo veku do 7 rokov. Turnaj bol obsadený veľmi kvalitnými mužstvami z ôsmich miest Česka a Slovenska, čo sľubovalo výbornú možnosť porovnať si sily mladých Havranov s tými najlepšími. Piešťanci ako jediné mužstvo na turnaji dokázali poraziť celkových víťazov z tímu HC Oceláři Třinec.

Hralo sa systémom na dve skupiny po štyri tímy, kde sa stretlo každé mužstvo s každým. Piešťany postavili svoje „A“ aj  „B“ mužstvo, a tak mali zastúpenie v oboch skupinách. Havrani sa zachovali ako naozaj skutočne najlepší možní hostitelia turnaja. Po často veľmi vyrovnaných súbojoch, kde rozhodovali iba malé chybičky, či jednogólový rozdiel sa umiestnili na 4. mieste vo svojich tabuľkách.

„A“ výberu Havranov sa v základnej časti podaril výnikajúci výsledok, keď porazili ako jediné mužstvo na turnaji, neskorších víťazov celého turnaja HC Oceláři Třinec 9:8. Tento výsledok signalizuje veľkú nádej v budúcnosť mladých talentov z Piešťan. V ďalších dvoch dueloch s HC Slovan Bratislava 2:4 a s HC Uherské Hradište 6:9 sa šťastena priklonila na stranu súperov. Hlavne tá, mala najväčší podiel na tom, kde sa „A“ mužstvo ocitlo v celkovom umiestnení v tabuľke.

„B“ výber Havranov nezačal turnaj najlepšie, prehral totiž s mužstvom HOBA Bratislava. Druhý zápas ukázal silu a konkurenčnú schopnosť aj „B“ výberu, kde počas celého zápasu viedlo a iba nešťastná náhoda nedovolila doviesť zápas do víťazného konca, keď Piešťanci prehrali gólom z poslednej minúty 9:10. Prehra v treťom zápase s mužstvom z Brumova-Bylnice, ktorý celkovo obsadili 2. miesto, iba ukázala, v ktorých oblastiach sa naši hokejisti ešte musia zlepšovať a tvrdšie na sebe pracovať. Umiestnenia našich výberov zabezpečilo vzájomný súboj o celkové 7. miesto, kde napokon úspešnejší boli hráči z „B“ výberu.

Reklama

Výbornú atmosféru kvalitne zorganizovaného turnaja potvrdili všetky zúčastnené tímy, ktoré sme v našom kúpeľnom meste veľmi radi privítali a tak zahájili každoročnú tradíciu vianočného Piešťanského Havran Cupu.

 

Na konci turnaja dostali všetky budúce nádejné hokejové hviezdy medaily a malú vianočnú pozornosť za výborné športové výkony, pamätné poháre pre každé zúčastnené mužstvo a tí najlepší hráči z tímov dostali veľmi pekný darček v podobe slovenského reprezentačného dresu hráča Patrika Lušnáka – odchovanca piešťanského hokeja.

Všetkým zúčastneným tímom patrí veľká vďaka za vytvorenie krásnej hokejovej predvianočnej atmosféry a tešíme sa na ďalšie vzájomné súboje či už v našej, alebo v ich hokejových arénach.

TS HK Havrani

Populárne články