Na najväčších medzinárodných pretekoch na Slovensku získali plavci ŠPK Kúpele Piešťany 11 medailí

Počas uplynulého víkend sa konal v Bratislave medzinárodný plavecký pretek Orca Cup 2013. Na preteku sa zúčastnilo 780 plavcov zo 16 krajín a 36 klubov. Týmto počtom sa stalo podujatie najlepšie obsadeným na Slovensku.

[singlepic id=42868 w=520 h=340 float=center]

Zišla sa tu kompletná juniorská reprezentácia a nechýbali ani naši seniorský olympionici.Ťahákom podujatia bol majster sveta z Juhoafrickej republiky Gerhard Zanderberg.

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali dohromady jedenásť medailí. Tradične bol našim najúspešnejším reprezentantom Matúš Janík, ktorý v žiackej kategóri získal trikrát zlato v disciplínach 50 a 100 m motýlik, aj 100 m voľný spôsob.

Na druhom mieste sa umiestnil v disciplíne 50 m voľný spôsob Daniel Kuropka, ktorý získal dvakrát 2. miesto v disciplínach 200 m polohový pretek a prsia.

Sára Niepelová bola tretia v disciplíne 400 m polohový pretek. Medzi najmladšími žiakmi vybojoval 2. miesto Michal Škodný v disciplíne 50 m voľný spôsob.

V juniorskej kategórii bol úspešný  Nikolaj Tóth, ktorý získal 2. miesto v disciplíne 400 m polohový pretek a dvakrát 3. miesto v disciplínach 200 m polohový pretek a prsia.

Text a foto: Darina Moravcová