Na Majstrovstvách Slovenska úspešní aj piešťanskí kanoisti

Uplynulý víkend patril na Sĺňave Majstrovstvám Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach. Niekoľko titulov si z pretekov odniesli aj Piešťanci.

[singlepic id=2895 w=320 h=240 float=right]„Najlepší boli Filip Valo, ktorý získal štyri tituly a Jerguš Jacko s dvoma titulmi a jedným tretím miestom,“ informoval Róbert Erban z TJ Sĺňava Piešťany. Domáci kanoistický oddiel skončil z celkovo 14 družstiev na vynikajúcom piatom mieste so 120 bodmi. Prvú priečku obsadil Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky.

„Za pomoci piešťanského Povodia Váhu a domáceho klubu TJ Sĺňava, sa podarilo pripraviť regulárnu trať, v ktorú sme v tak zarastenom Váhu ani nedúfali,“ uviedol Róbert Erban. Dodal, že pretekať sa na Sĺňave bude aj tento víkend. Konajú sa tam preteky o Pohár SNP v žiackych kategóriách.

Text: mp Ilustr. foto: th