Moravianski kajakári priniesli z Pohára SNP 28 medailí

Počas uplynulého víkendu (9. a 10. augusta) sa Piešťany stali centrom kajakárov z celého Slovenska. Pretekári z 19 klubov si tak prišli zmerať svoje sily v Pohári SNP na dlhých 2000 m, 1000 m a krátkych 200 m tratiach. Kajakári z Moravian sa umiestnili spomedzi všetkých klubov na 6.mieste a získali 28 medailí (5 zlatých, 11 strieborných a 12 bronzových) aj napriek tomu, že najviac disciplín išli pretekári až od 13 rokov.

[singlepic id=57070 w= h= float=center]

ŠK Kajak Moravany nad Váhom má totiž v kategóriách nad 13 rokov len troch pretekárov. Výsledky na 2000 m tratiach boli nasledovné:

2. miesto – Samuel Podhradský (K1 chlapci 11r.), Martin Chalás 2x (K1 chlapci 9r.), Samuel Podhradský s Branislavom Jurčom (K2 chlapci 11 a 12r.), Mia Hjartaker a Lucia Prouzová (K2 dievčatá 11 a 12r.)

3. miesto – Michal Jurčo (K1 chlapci 12r.), Branislav Jurčo (K1 chlapci 11r.), Tatiana Trakalová (K1 dievčatá 10r.), Mia Hjartaker (K1 dievčatá 12r.), Romana Švecová 2x (K1 dievčatá 9r.), Richard Jahoda C1 (chlapci 11r.) a C2 s Lucasom Lerantom z Komárna (chlapci 11 a 12r.)

Na krásnom štvrtom mieste skončil Adam Kucharík (K1 chlapci 9r.) a Lucia Horvátová (K1 dievčatá 9r.) Piate miesta patrili Viktorii Šilhanovej v K1 (dievčatá 11r.) a Ninovi Pernischovi v K1 (chlapci 10r.)

Na 1000m trati bojovali za ŠK Kajak len Lucia a Lukáš Valoví a Silvia Moravčíková. Lucia Valová si priniesla zlatú medailu v K4 (dievčatá 13-14r.), striebornú v K1 (dievčatá 13r.) a bronzovú spolu s Marcelou Ďurišovou z Novákov v K2 (dievčatá 13-14r.) Lukáš Valo prišiel prvý v C1 (chlapci 13r.) aj v C4 (chlapci 13-14r.). Bronz mu patril spolu s Ondrejom Pajgerom zo Šamorína v C2 (chlapci 13-14r).

Na 200 m trati získala víťazstvo Lucia Valová v K1 (dievčatá 13r.), striebro v K4 (dievčatá 13-14r.) a bronz v K2 (dievčatá 13-14r). Lukáš Valo si vybojoval víťazstvo v C4 (chlapci 13-14r.), striebro v C1 (chlapci 13r.) a bronz v C2 (chlapci 13-14r.). Len o desatinky ušla účasť vo finále Silvii Moravčíkovej v singlovej disciplíne. Skvelý výkon podal aj tréner moravianskych kajakárov Juraj Homola, ktorý si vypádloval vo svojej kategórii striebornú medailu.

Svoj premiérový pretek má za sebou úspešne aj najmladší člen ŠK KAJAK len sedemročný Lukáško Chalás.

Text a foto: Sylvia Valová