Mladí plavci ŠPK Kúpele začali rok 2015 úspešne

V Bratislave na Pasienkoch sa minulú sobotu 24.januára konalo 1. kolo FPD Slovenského pohára 9. – 12 ročných žiakov v plávaní. Našim plavcom sa mimoriadne darilo, keď vyplávali spolu 23 medailí.

Richard Horyl  - F Jablcnik - Michal Skodny

Piešťanci Richard Horyl (vľavo) a  Michal Škodný (vpravo)

Najúspešnejším bol Riško Horyl, ktorý vyhral obidve motýlikové trate na 100 aj 200 m a na 200 a 400 voľný spôsob bol druhý. Maxim Vass vyhral v novom osobnom rekorde 200 m prsia a na 100 metrovej trati skončil druhý. Miško Škodný stál 5 krát na stupni víťazov za striebro na 100 motýlik a bronz na 100, 200, 400 v.sp. a 200 znak. Neustále napredujúci Filip Lányi uspel v znakových tratiach na 100 a 200 m, keď si vybojoval druhé miesta. Terezka Danková získala striebro na 200 m motýlik a tretia skončila na 100 motýlik.
Spomedzi žiakov C bola najlepšia Olívia Šprláková Zmorová, ktorá vyhrala 50 aj 100 m znak. Výborne jej asistovala Rebeka Buková, keď na obidvoch znakových tratiach skončila hneď za ňou, na strieborných stupienkoch. Oliver Švec sa presadil v prsiarskych disciplínach 50 a 100 m , keď získal dve druhé miesta a tretie miesto na 100 m voľný spôsob. Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov zavŕšil Paťko Tapušík bronzovou na 100 m znak.
Odmenou medailistom bolo , že ich dekoroval úspešný seniorský reprezentant Richard Nagy na fotke dole. Medailová žatva bola bohatá a FPD Slovenský pohár 9. – 12 ročných žiakov bude pokračovať počas roka ďalšími piatimi kolami. Veríme , že aj v nasledujúcich pretekoch sa bude našim plavcom dariť a budú sa naďalej zlepšovať.
R. Suchánek  Foto: Martin Vaňo