Mladí hokejisti prehrali so Švédmi vysoko 3:7

Slovenskí reprezentanti začali svoje vystúpenie na turnaji Memoriál Ivana Hlinku prehrou so Švédskom. Zverenci trénera Antona Bartánusa nestačili na vlaňajších vicemajstrov sveta a 13. augusta im na piešťanskom zimnom štadióne podľahli 3:7.

[singlepic id=33839 w=320 h=240 float=left]V úvode stretnutia držali mladí Slováci s favorizovaným súperom krok, no s pribúdajúcimi minútami  sa fyzicky a i herne vyspelí Švédi začali presadzovať. Strelili dva rýchle góly a dostali sa do psychickej výhody. Napriek inkasovaným gólom držal svojich spoluhráčov pozornými zákrokmi brankár Godla.

V úvode druhej tretiny sa naskytla slovenským hokejistom príležitosť streliť kontaktný gól pri vylúčení, ale Švédi dali gól aj v oslabení. V 25. minúte už bolo 0:4, keď zmätok pred slovenskou bránkou využil Liljendhal.

Druhú presilovku v stretnutí  už slovenskí hokejisti využili, keď po šestnástich sekundách skóroval strelou od modrej Kasanický. Až po strelenom góle sa mladí Slováci viac osmelili a zrazu bolo  pred švédskou bránkou rušno. Zvýšenú aktivitu slovenského tímu schladil v 35. minúte piatym pridali šiesty gól.

O minútu skórovali aj slovenskí hokejisti, keď Lantoši z brejku blafákom prekonal švédskeho gólmana Siönäsa a tretí gól pridal v 56. minúte Beták. Švédi však drámu nepripustili a dve minúty pred koncom uzavrel skóre zápasu Hendriksson.