Medailová žatva piešťanských triatlonistov v Žiline

V sobotu a v nedeľu (17. a 18.8.) sa na Vodnom diele Hričov konal Garmin žilinský triatlon. Jeho súčasťou boli aj Majstrovstvá Slovenska v kros triatlone s piešťanským zastúpením. ženskú kategóriu kros triatlonu (0,5 km plávanie, 16 bicykel a 6 km beh v teréne) vyhrala Piešťanka Jana Štefečková Beňačková (na fotografii vpravo).

01
Športovci od Sĺňavy sa presadili aj v ďalších disciplínach. Klasický Šprint triatlon (0,75 km plávanie, 20 km cestný bicykel a 5 km beh) bol úspešný pre Katarínu Drahovskú, ktorá skončila vo svojej kategórii na druhom mieste a Nikolaja Tótha, ktorý dobojoval na treťom mieste v kategórii Dorastenci – 16-17 rokov a v absolútnom poradí medzi mužmi skončil tiež tretí. V šprint triatlone uspel aj Matej Šmída, ktorý bol štvrtý v kategórii – Muži od 20 do 29 rokov. Krátky klasický triatlon (1,5 km plávanie, 40 km cestný bicykel a 10 km beh) absolvoval veslársky vicemajster sveta Lukáš Babač, ktorý skončil na 17. mieste v kategórii Muži od 20 do 29 rokov.