Úvod Novinky Kanoistika: Lucia Valová získala na majstrovstvách sveta juniorov bronz

Kanoistika: Lucia Valová získala na majstrovstvách sveta juniorov bronz

REKLAMA
Anna bal 2021

Pretekárka športového klubu KAJAK Moravany nad Váhom Lucia Valová, získala v sobotu 28. júla po skvelom výkone bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike juniorov a pretekárov do 23 rokov v bulharskom Plovdive yixin 다운로드.

Majstrovstiev sveta sa 26 키위디스크 맥 다운로드. – 29. júla zúčastnilo až 69 krajín sveta a konkurencia bola mimoriadne vysoká. Skvelý výsledok v C1 na 200 m trati v horúcom počasí priniesol Lucii Valovej nielen bronz, ale i osobný rekord na tejto vzdialenosti s časom 47.377 s 애니콜 게임 다운로드. Víťazkou sa stala Sophia Jensen z Kanady a druhé miesto obsadila Binaka Nagy z Maďarska. Lucia Valová tak pridala ďalší výborný výsledok v mimoriadne úspešnej sezóne, ktorá jej doteraz priniesla nielen medailové umiestnenia či už zo ženského svetového pohára v Szegede, ale aj titul majsterky Európy na 500 m a striebro na 200 m trati 타임스파이 다운로드.

Šéfa slovenskej reprezentácie Mariána Tesárika výkony Lucie Valovej a i Matúša Jedináka, ktorý získal na dvojstovke striebro, neprekvapili: „V porovnaní s ME im nepribudli vážnejší mimoeurópski súperi, ale pravda je i to, že sa im zmenili konkurenti z európskych krajín, pretože iných pretekárov vyslali Nemci či Maďari, ktorí na európske podujatia posielajú zväčša „béčkový“ výber a na svetové „áčko“ Download departure. Takže v tomto rozdiel bol. V disciplínach na 200 m je to značne o psychike a dobrom štarte. Matúš i Lucia už majú medzinárodné skúsenosti, kvalitu i úspechy, a tak je predpoklad, aby nechýbali v prvej päťke na vrcholnom podujatí masterpieces. V Plovdive to potvrdili famóznymi výkonmi.“

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Pre mladučkú len 16 ročnú Luciu Valovú však tohtoročná sezóna ešte nekončí. Koncom augusta ju čakajú ešte Majstrovstvá sveta seniorov v Portugalsku a v septembri Olympijské nádeje v poľskej Poznani simple resume form.

Zdroj: ŠK Kajak Moravany nad Váhom /red

REKLAMA