Kanoistika: Lucia Valová s tromi prvenstvami z Medzinárodnej regaty Piešťany

Počas prvého júnového víkendu sa na Sĺňave uskutočnila Medzinárodná regata juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike za účasti pretekárov zo 17-tich krajín. V medailovej bilancii krajín obsadili Slováci so ziskom 14 zlatých, 31 strieborných a 17 bronzových medailí druhú priečku za Nemeckom a v Pohári národov triumfovali pred touto krajinou. Jenou z úspešných slovenských pretekárok bola Lucia Valová zo športového klubu Kajak Moravany nad Váhom.

Lucia Valová premenila všetky svoje individuálne štarty v kategórii C1 juniorky na 200 m, 500 m a 1000 m trati na triumfy a zlaté medaily. Z klubu Kajak Moravany nad Váhom sa na regate predstavil aj Richard Jahoda, ktorý štartoval v C4 na 1000 m, kde táto loď získala tretie miesto.

Lucia Valová sa už v týchto dňoch štartuje na seniorských majstrovstvách Európy v Belehrade, kde sa pokúsi vypádlovať pre Slovensko miestenku na budúcoročné európske hry v Minsku.

-red- Foto: ŠK Kajak Moravany, Peter Bende