Kajak&Canoe Piešťany na Majstrovstvách Slovenska nazbieral 16 titulov

Na Majstrovstvách Slovenskej republiky v krátkych tratiach počas minulého víkendu potvrdili vynikajúcu formu piešťanskí kajakári a kanoisti, ktorí si odniesli z pretekov až 16 titulov.

MS 2015_2Počas horúceho víkendu bolo na Sĺňave a v Lodenici rušno a pri účasti všetkých slovenských klubov a reprezentácie doslova „vrela“ voda. Peter Gelle, Martina Kohlová a Ivana Kmeťová ukázali, ako vedia zabojovať. Na priamom slnku vydať zo seba maximum, bolo naozaj náročné, o to väčší obdiv si všetci – od najmenších až po veteránov, zaslúžia.

Tréneri Róbert Erban, Marcela Erbanová, Milan Piešťanský, Milan Blaho a Alexander Kasa zodpovedne plánovali formu svojim zverencom a náročný tréning sa vyplatil. Klub potvrdil svoje oprávnené 4. miesto na Slovensku. Odmenou je 16 zlatých, 8 strieborných, 5 bronzových  medailí pre piešťanský klub . Ukázala sa silná zostava kajakárov a kanoistov, ktorá rastie v piešťanskej Lodenici, a tí najlepší potvrdili svoje majstrovstvo dokonca viacnásobne.

hanicaTri zlaté získala Hana Mikeciová C1 juniorky 200, 500,1000 a ako jediná Slovenka nás bude reprezentovať na Majstrovstvách sveta seniorov v Miláne. Trikrát zlatá skončila aj Romana Mikušová K1 juniori 200, 500, 1000. O jednu viac, až štyri zlaté medialy si odniesol Bóri Alexander K2 juniori 500 a 1000, K4 1000. Všetci traja postúpili na Majstrovstvá sveta juniorov v Rumunsku

K4_dojazdNa najvyšší stupeň víťazov sa dvakrát postavil aj 12-ročný Daniel Rybanský, ocenený nadáciou Talenty novej Európy, štartujúci tento rok medzi 13- ročnými K1 500, 1000. Dve zlaté si odniesol z preteku Samuel Podhradský  K1 a K2 2000 chlapci 12 a jeden najcennejší kov získal Michal Jurčo K1 200 chlapci 13.

Prekvapením je Majstrovský titul pre K4 500 dievčatá 13+14, ktorý získali Viktória Šebová, Nikol Šútovská, Timea Henry, Lívia Miklošková.

MS6Ďalšie medailové úspechy:

Dve strieborné získal Polakovič Michal – kadeti  C1 500 a C2 500, po jednej K2 kadetky 200 – Patrícia BenkováDominika Girethová. Z chlapcov si striebro odniesli Jurčo Michal – K1 500, Jurčo Branislav – K1 2000, ďalej K2 chlapci 12 2000 – Ragula Daniel a Sabo Filip, a tiež Michal Lenický – C2 500 juniori.

Dve bronzové medaily má na konte Polakovič Michal – C1 200 a 1000, ktorý postúpil aj medzi Olympijské nádeje SR. Po jednej bronzovej získali Henry Timea – K1 200 dievčatá 13, Daniel Rybanský – K1 200 chlapci 13 a Michal Lenický – C2 200.

Len o kúsok ušli medailám a štvrté miesta obsadili K1 1000 Stískalova Lenka, K1 200,500 Viktoria Šebová, K2 500 Viktoria Šebová a Lívia Miklošková a K1 200 Rebro Alex K1.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť na www.canoe.sk v sekcii preteky. Najbližšie preteky 22.08.2015 – 23.08.2015 Pohár SNP v Lodenici.

Zdroj: Tlačová správa a FB Kajak & Kanoe Piešťany