K4 s Michálkom priamo do finále

Slovenským rýchlostným kanoistom sa na majstrovstvách sveta v Duisburgu darí. Včera postúpili do finále tri slovenské lode, ku ktorým sa dnes pridal mladý štvorkajak na 1000 metrovej trati. Posádka Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Viktor Demin a Piešťanec Matej Michálek postúpila do deväťčlenného finále  priamo z rozjazdy, keď ju vyhrali.

michalek

Slovenským pretekárom vyšiel štart. V polovici trate boli vo vedení, a tak podľa predštartovej dohody, ešte pridali. V závere sa na mladých Slovákov tlačili Bielorusi, ktorý zaostali iba o 0,047 s. Tretí Rusi stratili už 2,647 sekundy. Na ďalších priečkach skončili Taliani, Mexičania a Číňania.

Vo finále, ktoré na programe v nedeľu 1. septembra o 15:50 h, už môžu ísť tohtoroční majstri sveta do 23 rokov uvoľnene a pokúsiť sa o čo najlepší výsledok.

Autor: ht Ilustračné foto: R. Erban