Hokejisti prvý zápas na východe prehrali

Piešťanským hokejistom prvý pokus na ukončenie štvrťfinálovej série play-off I. hokejovej ligy nevyšiel. V Michalovciach prehrali 2:1. Liptovský Mikuláš vyhral nad Trnavou a Spišská Nová Ves nad Trebišovom a sú semifinále. Piešťany majú ďalšiu možnosť ukončiť štvrťfinálovú sériu dnes 3. februára o 17.00 h opäť v Michalovciach.

[singlepic id=9442 w=320 h=240 float=left]Prvá tretina zápasu v Michalovciach nepriniesla žiadne góly. Vedenia sa ujali v 24. minúte hráči ŠHK 37 gólom Prokopa, ktorému prihrávali Pupák a Kolník. Avšak už o osem minút bolo vyrovnané a o ďalšie dve minúty Michalovčania viedli 2:1. Hoci piešťanskí hokejisti v poslednej tretine zasypali michalovského brankára kanonádou striel, keď pomer bol 18:5, nestačilo to na otočenie výsledku. Stav série je po troch zápasoch 2:1 v prospech ŠHK 37 Piešťany. Štvrťfinále play-off sa hrá na tri víťazné stretnutia, takže Piešťanci môžu zložiť reparát už dnes.

HK Dukla Michalovce – ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), stav série: 1:2

Góly: 32. Pavol Segľa (Chrenko, Cútt), 34. Škrak (Martin Segľa, Kmeč) – 24. Prokop (Pupák, Kolník)

Vylúčenia: 5:5 na 2 min., navyše Magušin 10 NESPH.

Strely na bránu: 30:35 (10:6, 15:11, 5:18).

Rozhodovali: Jura – Korba, Gavalier