Hokejisti opäť vysoko vyhrali

V utorok 12. októbra privítali piešťanskí hokejisti doma hráčov HC Dukla Senica v 12-tom kole 1. hokejovej ligy. V predchádzajúcom zápase v Brezne vyhrali 8:0 a doma boli tiež pri chuti, keď deklasovali Seničanov 7:0.

[singlepic id=5384 w=320 h=240 float=left]Piešťanci strelili prvý gól až v závere prvej tretiny, keď úspešným strelcom bol Jaroslav Rybárik. Na 2:0 zvyšoval päť minút po prestávke Peter Učeň. Minútu pred koncom druhej tretiny skóroval Marek Mihálik. Gólostroj rozpútali domáci predovšetkým v tretej tretine, keď góly strieľali Patrik Lušňák, Jozef Haring, Marek Mihálik a necelé dve minúty pred záverečným klaksónom uzavrel účet na 7:0 Martin Zajac. Zo štyroch gólov v tretej tretine padli z pohľadu domácich hráčov tri v presilovkách a jeden v oslabení. Piešťanci vystrelili na súperovu bránu celkovo 41 krát a brankár Adam Fumač zneškodnil 28 striel a udržal čisté konto.

GÓLY
TRET. ČAS TEAM STAV STRELEC (ASISTENCIE)
1 17:22 PIS 1:0 24 Jaroslav Rybárik (41 Marek Mihálik, 17 Peter Učeň)
2 25:36 PIS 2:0 17 Peter Učeň (41 Marek Mihálik)
2 39:04 PIS 3:0 41 Marek Mihálik (15 Patrik Vrána, 24 Jaroslav Rybárik)
3 42:45 PIS 4:0 88 Patrik Lušňák (33 Tomáš Bučka, 91 Ján Románek) pres/1
3 44:39 PIS 5:0 37 Jozef Haring (71 Michal Peško, 7 Martin Zajac) oslab/1
3 46:31 PIS 6:0 41 Marek Mihálik (88 Patrik Lušňák, 7 Martin Zajac) pres/1
3 58:14 PIS 7:0 7 Martin Zajac (33 Tomáš Bučka, 19 Miroslav Pupák) pres/1

Rozhodcovia: Goga Vladimír, Synek Šimon, Kacej Lukáš, Špička Ján (inštruktor), divákov: 576

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Fumač – Kolník, Poláček, Bučka, Zajac, Volek, Grman, Vrána, Macháč – Kubrický, Baran, Pupák, Chylo, Peško, Haring, Románek, Holovič, Lušňák, Mihálik, Učeň, Rybárik

Zostava HC Dukla Senica: Čiliak – Škadra, Magušin, Vlk, Hajas, Ondrovič, Šedivý, Janík – Hanták, Lelkeš, Sojčík, Christoph Draschkowitz, Lukas Draschkowitz, Goga, Rajčák, Ružička, Dobrý, Michal Novák, Jankovský, Sloboda, Varga

Autor: ht  Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo agency