Úvod Šport Hokej: Mladí Slováci vo finále podľahli Rusom. Dosiahli najlepšie umiesnenie na Hlinka...

Hokej: Mladí Slováci vo finále podľahli Rusom. Dosiahli najlepšie umiesnenie na Hlinka Gretzky Cupe

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Slovenskí hokejisti do 18 rokov obsadili na Hlinka Gretzky Cupe 2021 skvelé druhé miesto. V sobotňajšom finálovom stretnutí nestačili na ruských rovesníkov a napriek snahe i odhodlanému výkonu im podľahli 2:7 on-screen phone. Bez ohľadu na výsledok platí, že ide o najlepšie umiestnenie slovenskej osemnástky na prestížnom mládežníckom podujatí v jeho histórii.

Slovenskí hokejisti otvorili premiérový finálový duel na Hlinka Gretzky Cupe vyrovnanou hrou s Rusmi 슈가맨3 음원 다운로드. Boli strelecky aktívnejší, pod čo sa podpísali aj dve, hoc nie úplné presilovky. Slováci to skúsili do kombinácie i viacerými pokusmi od modrej, ale brankára Ivanova neprekonali 카라 스텝 다운로드. Naopak, pri prvom oslabení inkasovali. Štyri sekundy pred koncom Slafkovského trestu vyškriabal puk v skrumáži pred bránkou Kvočko, naservíroval ho Mirošničenkovi a ten bez problémov skóroval mp3 blank. Druhý gól pridal Maljavin nahodeným pukom od modrej, pričom využil výbornú clonu pred Eliášom. A tretí ruský v prvej tretine Sinjatkin po prihrávke Demidova spoza bránky 레알팜 게임 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Slováci v druhom dejstve ukázali odhodlanie pobiť sa o výsledkový obrat. Viackrát úspešne zatlačili Rusov v ich obrannom pásme, no presadili sa až v 28. minúte. Slafkovský zaviedol puk do pásma po pravom krídle, ideálne ho bekendom naservíroval Mešárovi, ktorý nastavil hokejku a prekonal Ivanova. Lenže Rusi dramatizáciu výsledku nepripustili a rýchlo odpovedali. Gólmi Mirošničenko a Guljajeva si vybudovali pohodlný štvorgólový náskok. Eliáša v slovenskej bránke nahradil Jurčák, pre ktorého to boli prvé minúty na turnaji.

Záverečnú tretinu na turnaji otvorili Slováci gólom Žlnku, ibaže aj naň našli Rusi rovnako ako v druhej tretine rýchlu odpoveď. O dve minútky neskôr sa uvoľnil Rogovskij a zvýšil na 6:2 z pohľadu zbornej. Slováci zápas nezabalili. V 56. minúte sa pri presilovke odhodlali k odvolaniu Jurčáka z bránky v snahe streliť gól na 3:6 a zdramatizovať záver, ale početnú prevahu šiestich proti štyrom nevyužili a inkasovali. Skóre finálového duelu uzavrel ruských supertalent Mičkov.

Hlinka Gretzky Cup 2021, finále
Slovensko – Rusko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Góly: 28. Mešár (Slafkovský), 41. Žlnka (Petrovský) – 13. Mirošničenko (Kvočko), 14. Maljavin (Larkin), 19. Sinjatkin (Demidov, Trikozov), 30. Mirošničenko, 31. Guljajev (Mičkov), 43. Rogovskij (Gazizov), 56. Mičkov.

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

Rozhodovali: D. Konc st., Stano – Kacej, Durmis – 500 divákov.

zostavy

SR: Eliaš (31. Jurčák) – Nemec, Moško, Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Krakovský, Nahálka – Mešár, Repčík, Slafkovský – Sýkora, Petrovský, Žlnka – Čiernik, Dvorský, Molnár – Šotek, Suchý, Honzek. Tréner I. Feneš.

Rusko: Ivanov – Kudrjavcev, Maljvain, Duda, Sapunov, Guljajev, Remezovskij, Davydov, Baraboša – Mičkov, Kvočko, Perevalov – Gazizov, Rogovskij, Mirošničenko – Sinjatkin, Demidov, Trikozov – But, Grigorjev, Larkin. Tréner V. Filatov.

Text a foto: SZĽH

REKLAMA