Hokej: Havrani vyhrali nad Novými Zámkami po nájazdoch a zachránili sa v extralige

Hokejisti Piešťan vyhrali v záverečnom zápase play-out slovenskej extraligy v piatok 8. apríla nad Novými Zámkami 3:2 po samostatných nájazdoch a zachránili sa tak v extralige. Novým tímom v najyššej hokejovej súťaži budú Nové Zámky, ktoré sa stali víťazom play-out.

Ilustr. foto: Laco Duračka

Havranom išlo v tomto zápase o všetko. Na udržanie sa v extralige potrebovali bodovať. Ak by vyhrali za tri body, v barážovej tabuľke by skončili na prvom mieste. V prípade, že by nezískali ani bod, v najvyššej súťaži by sa nasledujúcej sezóne nepredstavili.

Pod váhou dôležitosti bol súboj viac ako ťažký. V prvej tretine nepadol žiaden gól. V druhej sa podarilo domácim presadiť až v 11. minúte, keď skóroval Jozef Tibenský. Avšak už 24 sekúnd hostia vyrovnali z hokejky  Jakovlevsa. Do klaksónu domáci ešte vďaka gólu Jakuba Ručkaya z trestného strieľania zvýšili na 2:1. V tretej tretine skórovali len Novozámčania. Stretnutie tak v riadnej hracej dobe skončilo 2:2, čo domácim zaistilo účasť v extralige aj na budúci rok. Predĺženie ani nájazdy, kde rozhodujúci premenil za Piešťancov Brancis už nemali na postupovú matematiku žiaden vplyv.

ŠHK 37 Piešťany – HC Mikron Nové Zámky 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 31. Tibenský, 38. J. Ručkay (z tr. strieľania), rozhodujúci sam. nájazd Brancis – 32. Jakovlevs (Tábi, Dubec), 51. Tábi (Hegyi, Baron)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, navyše: Baron (Nové Zámky) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner – Junek, Šefčík, 1818 divákov
Zostavy:
Piešťany: Patrik Rybár – S. Hudec, Gipters, Hluch, Brancis, R. Filip, Trefný, Svetlík, T. Nechala – J. Ručkay, S. Saliji, Belluš – Zálešák, Tomčák, Tibenský – Šimíček, R. Tvrdoň, Hrehorčák – K. Kučera, Pardavý ml., Valo
Nové Zámky: Kristín – Martin Chovan, J. Reichel, Jakovlevs, Hrudík, Sucharda, Baron, Bobček – Podstavek, Čaládi, Martin Frolík – Havlík, M. Hudec, L. Novák – Tábi, Hegyi, Dubec – T. Török, Korytko, Komínek

-th- Foto: Ilustračné Laco Duračka