Hokej: Havrani prehrali so Zvolenom po predĺžení

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sú po siedmych odohraných extraligových zápasoch tímom s najväčším počtom strelených gólov. Dali ich už 27. Viac gólov (35) nastrieľal síce Zvolen, avšak ten má už za sebou 9 extraligových duelov. Práve tieto dva týmy sa stretli v utorok 30.9. a gólová prestrelka 6:5 po predĺžení v prospech HKm Zvolen  sa výrazne premietla do štatistík.

10704244_625272104256636_8894158009609445213_o[1]

Ilustračné foto Laco Duračka

kia akcia

Domáci sa zásluhou Petra Hraška ujali vedenia na konci šiestej minúty. Na ďalší gól si museli diváci počkať až do úvodu druhej tretiny, kedy Havrani vďaka Rastislavovi Konečnému vyrovnali. Do vedenia sa potom dostali gólom Mateja Hamráka a ďalší pridal Branislav Rapáč. V polovici duelu tak Piešťanci viedli 3:1. Do konca druhej tretiny ešte znížil skóre na 2:3 u pohľadu Zvolena Matej Síkela a na 2:4 upravil Tibor Kutálek.

V úvode tretej tretiny znížil na 3:4 domáci Michal Chovan a v 54-tej minúte vyrovnal Andrej Hebar. Zásluhodu Michala Tomana sa v čase 56:10 Havrani znovu ujali vedenia, avšak dve minúty pred koncom vyrovnal Radovan Puliš. Ten mal aj záverečné slovo v predĺžení, keď svojim druhým gólom rozhodol stretnutie.

Havranov teraz čakajú tri domáce zápasy. Vo štvrtok nastúpia proti HK Orange 20 (hrá sa už o 13:00h), v piatok proti Trenčínu a v nedeľu si zmerajú sily s Martinom.