Hokej: Havrani podľahli Martinu po predĺžení

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v piatok 12. októbra na svojom ľade družstvo z Martina. Piešťnaci mali pred týmto súbojom na Martinčanov v tabuľke jednobodový náskok, vďaka ktorému boli na treťom mieste a Martin na piatom. Tieto čísla dávali tušiť, že duel bude veľmi vyrovnaný. Šťatnejší v ňom boli napokon Martinčania, keď vyhrali 2:3 po samostatných nájazdoch.

[singlepic id=36077 w=550 h= float=center]

Prvý gól duelu strelil po jedenástich minútach hry Jakub Ručkay. Asistovali mu Henrich Ručkay a Ondrej Otčenáš. Havrani boli v prvej tretine výrazne aktívnejší, keď na bránu strieľali 18 ráz a ich súper ohrozil Tomeka iba 3-krát. Efektivita zakončovania však bola z ich strany slabá. Doplatili na to vyrovnaním tesne pred koncom prvej tretiny, keď sa presadil Tomáš Petruška.

V piatej minúte druhej tretiny sa domáci opäť ujali vedenia. Autorom gólu bol po peknom nájazde Tibor Melichárek. Martinčanom sa všakb opäť podarilo vyrovnať. V 37. minúte skóroval Ján Perniš. V poslednej tretine ani v predĺžení už ďalšie góly nepadli, a tak nasledovali samostatné nájazdy. Diváci videli najskôr osem nepremených súbojov hráčov s brankármi. Gól priniesol až deviaty nájazd, keď domáceho Tomeka prekonal  Jaroslav Markovič. V nasledujúcom nájazde nenašiel recept na Martina Šúreka Henrich Ručkay a Martin vyhral 2:3.

GÓLY:
TRET. ČAS TEAM STAV STRELEC (ASISTENCIE)
1 10:59 PIS 1:0 40 Jakub Ručkay (22 Henrich Ručkay, 82 Ondrej Otčenáš)
1 19:29 MAA 1:1 18 Tomáš Petruška (33 Michal Beran, 61 Jaroslav Markovič)
2 24:11 PIS 2:1 25 Tibor Melichárek (7 Vladimír Urban, 4 Tomáš Brňák)
2 37:02 MAA 2:2 3 Ján Perniš (17 Jan Fadrný, 27 Radoslav Slávik)
4 MAA 2:3 61 Jaroslav Markovič GWS

SAMOSTATNÉ NÁJAZDY – detaily
STAV HRÁČ BRANKÁR
0 : 0 25 Tibor Melichárek (PIS) 1 Martin Šúrek (MAA)
0 : 0 18 Tomáš Petruška (MAA) 51 Tomáš Tomek (PIS)
0 : 0 71 Michal Peško (PIS) 1 Martin Šúrek (MAA)
0 : 0 33 Michal Beran (MAA) 51 Tomáš Tomek (PIS)
0 : 0 11 Richard Lintner (PIS) 1 Martin Šúrek (MAA)
0 : 0 61 Jaroslav Markovič (MAA) 51 Tomáš Tomek (PIS)
0. : 0 78 Vladimír Nemec (PIS) 1 Martin Šúrek (MAA)
0 : 1 61 Jaroslav Markovič (MAA) 51 Tomáš Tomek (PIS)
0 : 1 22 Henrich Ručkay (PIS) 1 Martin Šúrek (MAA)

Rozhodcovia: Konc Juraj, Tvrdoň Jozef, Výleta Roman, Jung Roman (video rozh.), divákov: 2310