Hokej: Havrani po prvý raz zdolali Košice

Piešťanskí extraligoví hokejisti privítali v stredu 19. decembra na domácom ľade HC Košice. Vo štvrtom vzájomnom meraní síl sa po prvý z radovali z víťazstva Havrani. Zvíťazili 2:0, keď predtým s Východniarmi prehrali 5:9, 2:3 po nájazdoch a 1:3.

[singlepic id=38223 w=520 h=340 float=center]

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej so šiestimi strelami na obe brány. Gól však ani do jednej nepadol. V druhej tretine mali opticky mierne navrch Košičania, čo potvrdzuje aj početnosť streľby 7:15, avšak skórovať sa podarilo domácim. Puk do útočného pásma z vlastnej obrannej tretiny potiahol Jakub Ručkay, ktorý tesne pred brankárom Hylákom prenechal strelu na v tandeme korčuľujúceho brata Henricha. Ten sa nemýlil a v čase 31:55 otvoril skóre duelu. V tretej tretine sa Košičania snažili, avšak gól strelili opäť domáci. V neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Peter Šišovský a vo svojom prvom zápase za Piešťany upravil 13 minút pred koncom riadnej hracej doby na konečných 2:0.

Havranov čaká pred Vianocami ešte v piatok 21. decembra zápas u lídra vo Zvolene.