Hokej: Havrani doma nestačili na Košice

V prvom povianočnom zápase v sobotu 28. decembra zvíťazili hokejisti ŠHK37 Piešťany pod Tatrami nad Popradom 5:3. Piešťanskí fanúšikovia dúfali, že sa v pondelok 30. decembra vytiahnu aj na HC Košice. Žiaľ nestalo sa a Havrani podľahli lídrovi extraligy 1:5.

_MG_5762

Domáci začali sľubne. Už v polovici tretej minúty sa ujali vedenia, keď sa presadil Marek Biro. Jednogólový náskok držali takmer celú tretinu. V závere však neustrážili Tomáša Marcinka a bolo vyrovnané. V ďalšom priebehu už strieľali góly iba Košičania. Po góloch Hrnku, Marcinka, Jenčíka a Spilára sa gólový účet zastavil na stave 1:5.

1. tretina
1 02:36 ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. 1:0 28 BIRO Marek (37 HARING Jozef, 71 PEŠKO Michal)
1 19:06 HC Košice s.r.o. 1:1 65 MARCINKO Tomáš (98 SOJČÍK Peter)
2. tretina
2 22:15 HC Košice s.r.o. 1:2 80 HRNKA Tomáš (28 CEBÁK Juraj, 40 SVATOŠ Marek)
2 23:20 HC Košice s.r.o. 1:3 65 MARCINKO Tomáš (98 SOJČÍK Peter, 12 BICEK Jiří)
3. tretina
3 51:12 HC Košice s.r.o. 1:4 25 JENČÍK Richard (44 SPILÁR Gabriel, 43 BARTOŠ Peter) presilová hra +1
3 59:27 HC Košice s.r.o. 1:5 44 SPILÁR Gabriel (28 CEBÁK Juraj)

Prehra znamenala pre Havranov pokles v extraligovej tabuľke zo štvrtého na šieste miesto. Na štvrté miesto sa dostali hokejisti HK Poprad, keď majú náskok jedného bodu. Na piatom mieste sú hráči Zvolena, ktorí majú rovnaký počet bodov. Siedma Skalica stráca 5 bodov.  Piešťanci najbližšie cestujú v piatok 3. januára do Nitry.