Connect with us

Novinky

Ladislav Noskovič si prevezme plaketu Slovenského olympijského výboru

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanský hasič Ladislav Noskovič si v piatok 27. apríla prevezme plaketu Slovenského olympijského výboru (SOV) za rok 2017. Plaketa SOV sa udeľuje osobnostiam, ktoré svojou činnosťou významne prispievajú k rozvoju olympizmu a športu.

Ladislav Noskovič počas atletického tréningu v rámci sústredenia reprezentantov v hasičskom športe v apríli 2018

Ladislav Noskovič bol v rokoch 1999 až 2005 členom slovenskej reprezentácie v atletike. Počas základnej vojenskej služby sa mu podarilo v štafete na 4 x 100 metrov splniť limit na letné olympijské hry v Sydney. Štafeta však na Letné olympijské hry v Sydney v roku 2000 napokon necestovala.

Ladislav Noskovič dosiahol počas svojej športovej kariéry významné úspechy. V roku 2010 sa okrem atletiky začal venovať bobom, kde dodnes pôsobí ako viceprezident zväzu a reprezentačný tréner a pretekár. Pracuje v Hasičskom a záchrannom zbore (HaZZ) na Okresnom riaditeľstve v Piešťanoch.

HaZZ reprezentoval v roku 2016 na Európskych hrách polície a hasičov v Huelve, kde vyhral beh na 100 a 200 m a súťaž v silovom drepe. V roku 2017 reprezentoval HaZZ na Svetových hrách v Los Angeles, kde vyhral beh na 100 m a získal 2. miesto na 200 m a 3. miesto v zmiešanej štafete na 4 x 100 m.

Reklama

-zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Populárne články