Hádzaná: Piešťany vyhrali aj v druhom zápase, Cífer porazili 28:25

MHK Piešťany sa počas uplynulého víkendu stretol v 2. kole prvej hádzanárskej lige na domácej palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina s mužstvom Sokol Cífer. V napínavom krajskom derby sa našim podarilo po polčasovom výsledku 16:9 Cíferčanov poraziť rozdielom troch gólov 28:25. Piešťanský hádzanári od začiatku zápasu predvádzali disciplinovaný výkon v obrane, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Najbližšie, 1. októbra o 16:30, ich čaká výjazd do Stupavy, kde sa stretnú z domácimi pobijú o prvé miesto v tabuľke.

Priebeh zápasu:

V hre na postavenú obranu mali Piešťanský hráči problém na začiatku stretnutia sa presadiť a robili chybili v rozohrávke. Prvý gól mohol dať Stano zo sedemmetrového hodu, ale hosťujúceho brankára sa mu nepodarilo prekonať. Piešťanci sa ujali vedenia po góloch Matejoviča a Salvatu a v 6. minúte 2:0. Po kombináciách zakončovali z krídla a náskok zvýšili na 3:0. V 13. minúte bolo po 3 góloch Strižinca 6:2. Piešťanci aj napriek vystriedaniu hráčov postupne zvyšovali vedenie a v 23. minúte bolo už 16:6. V posledných piatich minútach sa presadil hosťujúci Šramel upravil na 16:9.  Počas prvého polčasu sa dostali na ihrisko všetci hráči Piešťan, premierový gól v drese Piešťan strelili Magula, Herda a Molnár.

V druhom polčase začali Piešťany nepresnosťami v rozohrávke a bojovní hostia postupne znižovali väčší náskok domácich. Keď sa k útočnej hre pridal svojimi výbornými zákrokmi brankár hostí, začínalo sa v 39. minúte za stavu 17:17 od začiatku. Domácim sa opäť podarilo vypracovať dvojgólové vedenie 20:18, ktoré si udržiavali až do 55. minúty. Hostia znížili na 24:23 a následne Salvata nepremenil sedem metrový hod. Záver patril Piešťancom, ktorí zabojovali a nakoniec zvíťazili 28:25. V druhom polčase sa strelecky presadzoval Fejes a Miženko za hosti sa presadil Najme Šramel 11 a Lovás 7 gólov.

Zostava Piešťany: Kapša, Králik – Herda 1, Feješ 7, Matejovič 1, Molnár 1, Strižinec 4, Palec 1, Salvata 3, Miženko 6, Nedorost 1, Grúň 1, Ďurček 1, Majerník 2, Magula 1, Macek, Stano

„V zápase sa predstavilo viacero nových hráčov. V prvom polčase sme vychádzali z dobrej obrany, za ktorou výborne chytal Králik. V útoku to ešte nebo dobré, neboli sme poriadne zohraní. Napriek tomu narastalo skóre v náš prospech a na ihrisku sa vystriedali všetci hráči. Od vyššieho gólového rozdielu v prvom polčase zachránil hostí viacerými dobrými zákrokmi brankár. Do druhého polčasu sme nastúpili mierne nekoncentrovaní, nielenže sme zahadzovali čiste šance, ale kopili sme aj chyby v rozohrávke, ktoré hráči Cifera využili. Počas druhého polčasu sme urobili strašne veľa technických chýb a herne sme sa trápili. O to viac musíme byť spokojný z víťazstva, ktoré nám pripadlo aj po slabšom výkone v úvode druhého dejstva. Do poslednej minúty sme museli bojovať o víťazstvo. V našom podaní to nebola až tak pekná hádzaná. Najmä záver bol o bojovnosti a treba oceniť sympatický výkon Cíferčanov v druhom polčase,“ zhodnotil zápas tréner hádzanárov Martin Nedorost.