Hádzaná: Piešťany po zdolaní Dunajskej Stredy na prvom mieste v tabuľke

V piatom kole privítal MHK Piešťany ako druhé družstvo prvej ligy súpera DAC Dunajská Streda bez bodového zisku, ale posledných kolách s tesnými prehrami. Zápas sa začal s miernym oneskorením a napriek miernemu poľaveniu obrany domácich počas prvého polčasu, Piešťany nakoniec ťažili z víťazstva 41:21 /22:13/. V prvoligovej tabuľke sa tak posunuli na prvé miesto.

hadzana PK

Prvý útok Piešťanci nepremenili, Dunajská Streda otvorila skóre 0:1, následne naši strelili šesť gólov v ôsmej minúte a dosiahli stav 6:1. Domáci ťažili z dobrej obrany a spoľahlivého Kapšu , z rýchlych protiútokov trestali najme Varačka a Vlado v 11. min upravoval na 11:2. V 15. minúte domáci prestriedali, no v streleckom úsilí nepoľavili a udržiavali desaťgólový náskok. V 24. min Stano upravoval na 17:7. Hostia sa začali presadzovať strelecky v posledných desiatich minútach prvého polčasu, keď z deväťmetrového hodu upravili na polčasových 22:13. Škoda mierneho poľavenia v obrane.

Po prestávke domáci nastúpili v základnej zostave so Strižencom na ľavom krídle a na pivote s Matejovičom Filipom. Neustále zvyšovali náskok a v 46. minúte až na 35:16. Podľa trénera, nielenže dobre bránili, ale v druhom polčase výborne rozchytal nestarnúci Šantavý. V 50. min domáci upravovali na 38:18. Od tohto stavu ale nepremenili niekoľko čistých šancí. Jubilejný štyridsiaty gól nakoniec strelil Ondrejička z rýchleho protiútoku. V poslednej minúte ešte Šantavý chytil sedemmetrový hod.

Hadzana P. Kocarikova1Hodnotenie trénera: „V  zápase sme si chceli schuti zahrať. Dostali priestor zahrať si všetci hráči, ktorí sa nakoniec aj gólovo presadili. Vychádzali sme z dobrej obrany a snažili sme sa hostí dostať pod tlak rýchlou hrou. Ak by sme boli premenili len všetky protiútoky, mohli sme streliť aj 50 gólov. Opäť sme inkasovali len 21 gólov, dobre zachytali obaja brankári. Škoda, že v obrane sme mali niekedy nedorozumenia a dostali sme ľahký gól. Bol to pre nás zápas na víťazné naladenie pred najbližším zápasom v Martine. V prvom polčase okrem Varačku, Vlada, potešil výkonom Stano. Dobrý výkon ale podalo celé družstvo. Je dobré, keď zápasové zaťaženie môžeme rozložiť na všetkých hráčov. Do zápasu sa na chvíľu zapojil aj zranený Ďurina.“

Zostava MHK: Kapša ,Šantavý – Ďurina 2, Salvata 3, Striženec 5, Miženko 3, Varačka 9, F. Matejovič 4, Vlado 5, Kotula 2, Majerník 4, Stano 3, Ondrejička 1.