Hádzaná: Piešťanci pripravili lídra extraligy o prvý bod v sezóne

V 7. kole Slovnaft handball extraligy hádzanárov privítali hráči MHK Piešťany na domácej palubovke doteraz neporazený tým HKM Šaľa. Ešte pár minút pred koncom to vyzeralo, že by Piešťanci mohli lídra tabuľky obrať po prvý raz v sezóne o všetky body. Hrala sa kvalitná hádzaná a napokon z toho bola remíza 21:21.

V stretnutí sa ako prví gólovo presadili domáci presným zásahom Polakoviča. Postupne zvýšili svoj náskok až na 9:6, avšak polčasové skóre bolo v prospech hráčov MHK Piešťany už len o gól 11:10.

V druhom dejstve domáci postupne opäť zvyšovali svoj náskok, keď v 42. minúte viedli 16:12. Sľubný náskok sa im však udržať nepodarilo. Tri minúty pred koncom vyhrávali 21:18, ale po góloch Dudáša, Hricišona a štyri sekundy pred záverečnou sirénou Meľnyka, sa museli uspokojiť s remízou.

MHK Piešťany – HKM Šaľa 21:21 (11:10)
Najviac gólov: Halo 6, Polakovič 6/1, Laho 5/4 – Pľasun 5, Meľnyk a Hricišon po 4
pok. hody: 7/5 – 1/0, vylúčení: 3 – 2, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula, 230 divákov