Connect with us

Šport

Hádzaná: Mladším žiakom MHK Piešťany chýbal k medaile z majstrovstiev Slovenska len kúsok

Družstvá MHK Piešťany odohrali majstrovské turnaje. Najviac sa darilo mladším žiakom.

Published

on

malý hádzanár MHK Piešťany
Reklama

 

Počas víkendu 7. – 9. júna sa konali otvorené majstrovstvá Slovenka. Mladší žiaci MHK Piešťany postupne vyhrali v skupine s Tatranom Stupava 24:17, Sportou Hlohovec 26:14, Slovanom Modra 25:16. V sobotu v poslednom zápase skupiny nestačili na Tatran Prešov 19:28 a obsadili v skupine druhé miesto a postúpili do štvrťfinále.

Reklama

V ňom sa stretli so Štart Nové Zámky, ktorý skončil tiež na druhom mieste v skupine. V prvom polčase boli vo vedení hráči Nových Zámkov, najviac o štyri góly. Do polčasu sa podarilo Piešťanom vyrovnať na 9:9 a v druhom polčase bolo vďaka dobrej obrane a výbornému výkonu Urbana a kolektívnemu výkonu Piešťan na ihrisku len jedno družstvo a Piešťany po výhre 21:13 zaslúžene postúpili do semifinále.

Reklama

V semifinále hrali v nedeľu doobeda proti MŠK Považská Bystrica. Počas prvého polčasu si Piešťany vybudovali vďaka svojej pestrej hre postupne až štvorgólový náskok, o ktorý v záverečnej minúte prišli dvomi rýchlymi gólmi Považskej Bystrice na polčasových 10:8 V druhom polčase sa družstvá striedali vo vedení. Piešťany v poslednej minúte strelili gól na 21:20, ale Považskej Bystrici sa podarilo vyrovnať 21:21 a na posledný útok už Piešťanom nezostal čas. V sedmičkovom rozstrela boli šťastnejší hráči Považskej Bystrice a postúpili do finále a Piešťany čakal zápas so Žilinou o tretie miesto. V ňom lepšie začali mladí Žilinčania, ktorí si rýchlo vybudovali až sedemgólový náskok keď Piešťanom nevychádzala obrana a trápili sa pri streľbe V druhom polčase Piešťany bojovali, ale nedokázali už dobehnúť manko s prvého polčasu a podľahli v súboji o bronzové medaily Žiline 24:17. Na turnaji pod vedením trénerov Nora Csukaová, Patrik Prikryl, Martin Nedorost a hráči Tobias Johann Brandhuber, Lukas Antal, Filip Hrubina, Samuel Popovič, Jakub Urban, Michal Hudák, Róland Vencel, Martin Nedorost, Samuel Krajčík, Matej Trnovec, Denis Kluc, Šimon Šintál, Jakub Ertl,

Mladšie žiačky so štyrmi víťazstvami a dvomi prehrami obsadili na majstrovstvách Slovenska 11. miesto

Počas rovnakého víkendu sa mladšie žiacky MHK Piešťany zúčastnili otvorených majstrovstiev Slovenska v Bratislave. V základnej skupine sa postupne stretli s družstvom ŠKP Bratislava
s výsledkom pre Piešťany 18:10, družstvom SMF Žilina 13:15, s družstvom Trebišov 18:10, kde Piešťany mali jasne na vrch, s družstvom AS Trenčín 9:9 a s družstvom Lehota pod Vtáčnikom 15:9,
opäť s víťazstvom Piešťan. Na základe týchto výsledkov obsadili so siedmymi bodmi tretie miesto v skupine a išli hrať do skupiny o 9. až 16. miesto.

V tejto skupine sa postupne stretli s družstvom Slovan Modra 17:9, s výhrou pre Piešťany, a po organizačných peripetiách prehrali s družstvom ŠKP Topoľčany 7:14. V záverečnom zápase o 11.
miesto Piešťanky vyhrali nad MHK Bytča 10:8. Na turnaji pod vedením trénera Dušana Moravčíka hralo družstvo Piešťan v tejto zostave: Dorota Horvátová, Dorota Švorcová, Slávka Sopková, Pavla Mihoková, Lucia Vavrincová, Natálka Staneková, Mia Gaherová, Liliana Čerňanská, Kristína Greifová, Vilma Kropajová, Hana Ertlová, Timea Vrbová, Sofia Baginová, Karin Polakovičová, Petra Lednická a Lucia Moravčíková.

 

„Dievčatá odohrali náročný turnaj, ktorý preveril ich schopnosti. Bojovali aj za pomoci motivácie prítomných rodičov ako „ tigrice“ – čomu nasvedčuje aj množstvo vyhratých zápasov. Dievčatá v súhrne prehrali na turnaji iba dva zápasy, čo je pri našich tréningových možnostiach veľmi pekný výsledok. Mrzí nás, že nám ušiel postup do prvej osmičky o 1 bod, ale aj také momenty prináša šport. Dievčatám prajem do ďalšej sezóny veľa „tigrej sily“ a ďakujem im za predvedené výkony,“ zhodnotil účinkovanie na turnaji tréner družstva.

Najmladšie hádzanárky a  hádzanári zberali skúsenosti

Najmenšie hádzanárky MHK Piešťany W10 majú za sebou svoj prvý väčší a dôležitý turnaj SOHU 2024. Dievčatá nabrali plno skúseností a hádzanárskych lekcií od skúsenejších družstiev, ktoré určite zúročia v ďalšom období. Dievčatá sa snažili ako sa len dalo a užívali si každý strelený gól.

Prípravka dievčat W10 v minihádzanej obsadila na majstrovstvách Slovenska konečné 22 miesto. Družstvo pod vedením Vermešovej a Ochotníckeho sa v turnaji nestratilo odohrali vyrovnané zápasy. Na turnaji nastúpili Zara Rubintová, Zoja Gigacová, Laura Molnárová, Natália Drahovská, Diana Hermanovská, Valéria Benková, Nela Števko, Katarína Bocková, Veronika Bocková, Vanesa Baginová.

Chlapcom U10 za ich bojovné výkony a nasadenie ktoré predviedli. I keď sme nevyhrali všetky zápasy a ani neskončili na popredných priečkach no dokázali potrápiť aj silných súperov. Ako odmenu za všetok ten pot, slzy a drinu, ktorú  počas tohto víkendu a celej prípravy zo seba vydali, získali cenné skúsenosti, vďaka ktorým možno o rok na poprednejších  priečkach. „Som za to na chlapcov veľmi hrdý a zároveň šťastný, že som s nimi mohol celú tú prípravu a turnaj absolvovať. Bola to paráda a stála za to každá minúta . Ďalšie obrovské ĎAKUJEM patrí rodičom či už za pomoc, sponzorské alebo neskutočnú atmosféru, ktorú pomohli vytvoriť spolu s dievčatami z našej prípravky. Transparenty a vykričané hlasivky nám pomáhali bojovať a dodávali silu v každom zápase, ste úžasní,“ zhodnotil účinkovanie tréner chlapcov.

 

Text a foto: MHK Piešťany

Populárne články