Hádzaná: MHK zdolal Dunajskú Stredu, v nedeľu zabojuje o čelo tabuľky

V dvanástom kole cestovali  Piešťany do Dunajskej Stredy v oklieštenej zostave, ale s cieľom zabezpečiť si dve kolá pred koncom postup do baráže o extraligu. Súpera nakoniec aj vďaka obrane a bojovnému výkonu mužstva zdolali a zápas skončil 19:32 v prospech Piešťancov. V nedeľu 13. marca bude bojovať  Mestský hádzanársky klub s Martinom o prvé miesto v tabuľke.

V prvom polčase sa ujali domáci hráči vedenia 1:0 za tohto stavu ešte Kapsa chytil domácim  sedemmetrový hod. Následne dvomi gólmi otočili Piešťany na 1:2 . Domácim sa podarilo vyrovnať na 2:2. V 9. min ešte domáci znížili 3:4 ale od tejto chvíle Piešťany zlepšili obranu a dobre chytajúcimi brankármi zvyšovali náskok na 4:14. V závere domáci znížili na 7: 16, no v poslednej minúte Salvata a Varačka zvyšovali na 7:18. V prvom polčase  sa Piešťanci presadzovali nielen rýchlymi  protiútokmi (Varačka 3 a Miženko 4 góly) ale aj kombinačnou hrou (Salvata 4 a Grúň 3 góly).

Po prestávke nastúpili domáci v pozmenenej zostave a strelili prvé dva góly. Znížili tak na 9:18. V druhom polčase sa snažili hrať rýchlu hádzanú aj po obdržanom góle. Piešťanci pokračovali vo svojom prvopolčasovom výkone a v 45. min  viedli 11:26. Séria vylúčení dovolila domácim znížiť postupne rozdiel skóre a pribrzdiť rozbehnuté Piešťany. V závere sa naši prispôsobili hre domácich  v 58. minúte uzatváral skóre Salvata  na 19:32 .

Výsledok: Dunajská Streda -MHK Piešťany   19:32 (7:18)

Hodnotenie trénera: „V  zápase  sme potrebovali vyhrať a tomu sme podriadili celú prípravu. Vedeli sme že Dunajská streda má mladé snaživé behavé družstvo, bojujúce za každého stavu. Celý týždeň sme mali problém so zostavou.  Majerník síce s nami na zápase bol, ale po zranení do zápasu ešte nezasiahol. Som rád, že si chalani schuti zahrali. Strelecky sa presadili všetci hráči až na Stana, ktorý sa navyše v 40. min zranil . Som rád, že nám od začiatku vychádzala obrana, za ktorou výborne zachytali obidvaja brankári. Mali cez 50-percentnú úspešnosť, z toho sme zakladali protiútoky a strieľali góly. V hre na postavenú obranu dobre organizoval hru Salvata. Z väčších vzdialeností sa presadzoval  Grúň. Svoju prácu v útoku aj obrane na bránkovisku výborne odvádzal Lacuška. Skrátka, všetci podali dobrý bojovný výkon. Poslednými dobrými výkonmi Vás chceme pozvať v nedeľu o 17:00 hod do telocvične Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch na priamy súboj o 1. miesto v prvej lige s Martinom. Príďte nás povzbudiť“.

Zostava MHK: Kapša, Javorček  – Lacuška 6, Salvata 6, Strižinec 6, Miženko 5, Varačka 5, Stano, Grúň 4, Matejovič Igor 1, Majerník.

Najbližší domáci zápas v nedeľu 13.3.o 17,00 h Piešťany – Martin.