Hádzaná: MHK Piešťany zdolali ŠKP Bratislava i Cífer

Hádzanári MHK Piešťany v predposlednom kole privítali hostí z bratislavskej akadémie ŠKP Bratislava. Od začiatku zápasu si udržiavali domáci mierny náskok, hrala sa pomerne rýchla hádzaná na obe strany. Piešťany išli do šatní so štvorgólovým náskokom 16:12.

V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Až do 44-tej minúty viedli Piešťany 22-18. Hostia tromi gólmi zápas zdramatizovali v 49-tej minúte na 22:21 v 51-tej minúte na 23:22. Záver stretnutia si Piešťanci postrážili najme vďaka Salvatovi a Halovi nakoniec zvíťazili 29:26.

Zostava: Kosák, Javorček , Fejes 3, Boljiešik 2, Sedláček 8, Salvata 6, Podhradský , Barabas, Majerník 5, Kotula Macek 1, Stano, Halo 4.

V poslednom kole cestovali Piešťany do Cífera s cielom potvrdiť druhé miesto po základnej časti a pripraviť sa na nadstavbu.

V Cíferi sa presadili ako prví domáci. Boljiešik v 2. min vyrovnal, následne nepremenil protiútok a 7 m hod. Hostia z Piešťan sa strelecky trápili zahadzovali aj čisté šance, naopak domáci viacerými kurióznymi kombináciami sa dostali až ku gólovému zakončeniu. V 7-mej minúte viedli domáci 4:1 a v 16. min 8:4. Piešťany následne zlepšili obranu. V 20-tej minúte najskôr Jaššo vyrovnal na 8:8 a v 25. min Fejes na 9:9. v 26. min Majerník na 10:10. Zaver lepšie zvládli hostia tromi gólmi otočili na polčasových 11:13.

Domáci začali lepšie druhý polčas a po chybách v obrane Piešťan vyrovnali na 13:13. Hostia sa predbiehali v triafaní konštrukcie bránky.  V 33. min začal svoj strelecký koncert Jaššo, v druhom polčase sa presadil sedem krát. V 35. min Boljiešik upravoval na 13:16. Postupne narastalo skóre v prospech Piešťan a do hry sa dostali všetci hráči. V 45. min 16:22, v 50. min 17:25. V závere zápasu domáci už iba upravili skóre na konečných 22:28.

Zostava: Kosák, Kapša, Fejes 3, Boljiešik 3, Sedláček 1, Salvata 5, Podhradský 2, Bočkay 2, Majerník 1, Kotula Macek, Stano, Halo 3, Jaššo 8

Najbližšie MHK Piešťany cestuje  do Stupavy a Levoče. Doma budú hrať 18.3.2018, keď o 16:00 h predstaví Martin.

TS MHK Piešťany Ilustr. foto: Marek Bučko