Futbal: Piešťanci v derby s Novým Mestom prehrali 0:2

Aj keď sa v Považskom derby medzi PFK Piešťany a AFC Nové Mesto v sobotu 6. apríla očakávalo bezproblémové víťazstvo domácich, skutočnosť bola celkom iná. Ich trápenie totiž pokračuje ďalej. Neustále zmeny v zostave a z toho plynúca nezohratosť sa ukázali v plnej miere.

[singlepic id=41678 w=560 h=350 float=center]
Napriek tomu mohli domáci ísť do vedenia už v úvode zápasu. V 6. min. bol faulovaný v šestnástke Kuba. Nariadený pokutový kop brankár hostí Šemrinec Pavlovičovi vyrazil a následná dorážka skončila na žrdi. Dobrým pohybom a rýchlymi kombináciami sa hostia často dostávali k bránke domácich. V 17. min. po centri hlavička Horčičáka skončila v sieti bezmocného Hodulíka – 0:1. V 24. min. po ďalšom centri hlavičkoval Klačman vedľa, no o štyri minúty sa Šiko výborne zbavil obrancu a jeho center poslal Žák nekompromisne pod brvno – 0:2. Až v závere polčasu sa prebrali aj domáci. No strela Kubu skončila na bočnej sieti a tri strely Ulricha zlikvidoval výborný Šemrinec. Hlavne tá posledná volala po góle. Očakávaný tlak a zlepšená hra domácich po prestávke neprišli. Naopak po chybe Pavloviča v 55. min. strela Sečányho len tesne minula bránku Hodulíka. Jedinú tutovku domácich v druhom polčase nepremenil v 66. min. Kuba, keď vo vyloženej šanci poslal slabú strelu do brankárovej náruče. Až do konca zápasu v pohode hrajúci hostia nepustili domácich do žiadnej príležitosti a z Piešťan si zaslúžene odviezli tri body. Pred 250 divákmi rozhodoval Krivošík.