Futbal: Piešťanci porazili juniorov z Nitry

Po siedmich dňoch sa mužstvo PFK predstavilo na ďalšom prvoligovom štadióne, tentoraz v Nitre s tamojšou juniorkou. V 8. ligovom kole, ktoré sa odralo 23. septembra zvíťazili Piešťanci 1:2.

[singlepic id=28854 w=320 h=240 float=left]Hneď v úvode poslal Urgela do samostatného úniku Ulricha, ktorého zakončenie minulo domácu bránu. Domáci takmer ihneď odpovedali Moravčíkom, jeho strelu s námahou vytlačil Hodulík na roh. V 9. min. zahrávali hostia roh a Mehdi-Karimov výborný center poslal nekompromisne do siete Petráš – 0:1. O tri minúty mohli hostia pridať ďalší gól, ale Ulrichovú strelu, po nacvičenom signále, vyrazil Hipp. Na druhej strane strelu Pauknera Hodulík opäť vyrazil.

V ďalších minútach sa častejšie presadzovali hráči PFK. Najskôr strelu Pyrku vyrazil Hipp, po ňom Vyskoč v dobrej pozícii prestrelil, ďalší roh Mehdi-Karima poslal Petráš hlavou vedľa a gólom neskončila ani samostatná akcia Ulricha. To sa Piešťancom takmer vypomstilo v 37. min., k lopte sa dostal Hnilica a po jeho bombe z 28 m zvonila tyč. Na začiatku druhého polčasu našiel Bakule Šimoneka, ktorého strelu smerujúcu do brány zblokoval Petráš. Na druhej strane našiel Gligič nabiehajúceho Vyskoča, no ten vo veľkej šanci netrafil bránu. Gólom neskončil ani lob Mehdi-Karima zo 68. min. Hneď z protiútoku musel pred Bakulem na dvakrát hasiť Masarik.

V týchto momentoch sa hralo hore-dole a šance sa striedali na oboch stranách, čo sa muselo prítomným divákom páčiť. Najskôr z 5 m netrafil bránu domáci Šimonek po prihrávke Kemlageho a následný rýchly protiútok hosťujúceho Mehdi-Karima zakončoval Urgela strelou do pripraveného Hippa. Päť minút pred koncom mohol hostí upokojiť striedajúci Valachovič, no netrafil výborný Vyskočov center. Keď na druhej strane zachránil Halás pred číhajúcim domácim útočníkom zdalo sa, že zápas sa už len dohrá. Opak bol pravdou a to najlepšie ešte len malo prísť. V 87. min. sa v skrumáži dostal k lopte Poluch a z veľkého uhla prestrelil Hodulíka – 1:1. To hostí nezlomilo a minútu pred koncom unikol po krídle Mehdi-Karim, ktorého nezištnú prihrávku pred prázdnu bránu nekompromisne zaklincoval do siete Urgela – 1:2. Domáci sa nevzdávali a v nadstavenom čase mohli vyrovnať, proti však bol výborne postavený Chebeň, ktorý telom zblokoval strelu smerujúcu do siete. Piešťanci sa tak konečne dočkali a po dobrom výkone si z Nitry odviezli zaslúžene všetky tri body. Pred veľkou oslavou storočnice, ktorej súčasťou je aj súboj nasledujúceho kola s MFK Topvar Topoľčany, dali svojím fanúšikom dobrú pozvánku.

9. kolo – 29.09.2012 – 16:00: PFK Piešťany – MFK Topvar Topoľčany.

Góly: 87. Poluch – 9. Petráš, 89. Urgela.

ŽK: 55. Mičic (FC).

Zostava FC: Hipp – Petráš, Kinček, Mičic, Oremusz (46. Poluch) – Ács (55. Grman), Moravčík,

Hnilica, Bakule – Paukner (70. Kemlage), Šimonek.

Zostava PFK: Hodulík – Halás, Petráš, Chebeň Masarik – Vyskoč, Pyrka, Mehdi-Karim, Gligič (75. Rusnák) – Urgela, Ulrich (57. Valachovič).

Text: Juraj Valo Ilustr. foto: th