Futbal: Piešťanci na jar doma ani štvrtý raz nebodovali naplno

Ani vo štvrtom jarnom domácom zápase III. ligy nedokázali Piešťany bodovať naplno. V sobotu 20. apríla s ambicióznymi mladíkmi z Trnavy remizovali 1:1, keď vyrovnávajúci gól strelili až v nadstavenom čase.
[singlepic id=42233 w=560 h=375 float=center]

Prvý polčas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami. Pred oboma brankármi bolo veľmi málo vzruchu. Až v 31. min. nepríjemná prízemná strela Richnáka z 25 m vystrašila Hodulíka, stačil ju však vyraziť. V 40. min. stratil Valla zbytočne loptu, Pavlík ju naservíroval Bališovi, ktorý pohodlne do prázdnej bránky skóroval – 0:1.
Druhý polčas bol podstatne rušnejší. Domáci zvýšili aktivitu a častejšie sa dostávali k súperovej bránke, no hostí podržal brankár Strapák. V 57. min. vyrazil trestný kop Vallu, podobne aj v 63. minúte gólovú prízemnú strelu Mehdi-Karima k žrdi a taktiež aj ďalší trestný kop Vallu v 76. min. Z následného protiútoku strelu Richnáka Hodulík neudržal, Pitra však netrafil bránku.
Záver bol dramatický. Domáci vrhli všetko do útoku. Najprv v 86. min. Galba z päťky dobre netrafil loptu a prestrelil bránku. V 89. min. bol v úniku Kočiš-Kovaľ, toho nedovolene zastavil Deket, za čo videl druhú žltú a následne ČK. Nakoniec sa domáci predsa len dočkali. V nastavenom čase po prakticky poslednom útoku sa k lopte dostal Valla a jeho prudký prízemný center usmernil do siete Kuba – 1:1. Remíza bola spravodlivým vyjadrením priebehu hry. Pred 310 divákmi rozhodoval Trenčanský.

PFK Piešťany – Spartak Trnava B 1:1 (0:1)
ŽK: 28. Rybanský, 30. Galba, 60. Kočiš-Kovaľ, 67. Valla, 80. Halás, 90. Mehdi-Karim (PFK) – 10. Tomovič, 50. Deket, 60. Šulc, 89. Strapák (Trnava)

ČK: 89. Deket (Trnava) po 2 ŽK