Futbal: FK Slovan Levice – PFK Piešťany 5:0

Futbalisti PFK Piešťany v rámci tretieho kola tretej ligy cestovali v nedeľu 18. augusta do Levíc. V prvom polčase držali sľubný výsledok, druhý sa však premenil na exhibíciu Levíc.

[singlepic id=45465 w=320 h=240 float=left] Úvod patril domácim, ktorí si vypracovali niekoľko príležitostí. Tie však skončili mimo bránu alebo zakročil pozorný Nemček. Hostia odpovedali priamym kopom v 27. min po faule na Gajarského. K lopte sa postavil Glos, no rozozvučal iba tyč Ivaničovej brány. O chvíľu aktívny Gajarský obral o loptu domácu obranu, narazil si s Hornákom, ale sám pred bránou trestuhodne prestrelil. V 33. min bol Onder neskoro v súboji a domáci dostali výhodu pokutového kopu. Švec sa nemýlil a otvoril gólový účet zápasu – 1:0. O päť minút mohol zvýšiť J. Varga, ale stroskotal na Nemčekovi. Naopak vyrovnať mohol Hornák, zoči-voči Ivaničovi neuspel.
Hneď v úvode druhého polčasu zaváhal Onder a Švec svoje sólo zakončil druhým gólom. V 60. min sa v šanci ocitol znovu Hornák, jeho hlavička zo 6 metrov šla nad. V 67. min kopali domáci roh, lopta sa dostala až k voľnému Klačkovi, ktorý hlavou rozvlnil sieť – 3:0. V 72. min čaroval Nemček pri pokuse Šveca a následnej dorážke J. Vargu. Z protiútoku umne vysunul Rusnák Gajarského, ten obišiel brankára, ale jeho slabú strelu do prázdnej brány stihol obranca vykopnúť na roh. Aj tu platilo nedáš – dostaneš a z protiútoku úplne voľný J. Varga hlavou zvýšil už na 4:0. Záverečnú exhibíciu domácich zavŕšil hattrickom Švec a stanovil konečné skóre na 5:0.
Najbližšie čaká piešťanských futbalistov prípravný zápas na domácom trávniku v utorok 20.8.2013 o 18:00 proti Hapoelu Raanana (Izrael). Štvrté kolo tretej ligy je na programe v sobotu 24.8.2013 o 16:00 h. PFK privíta na domácom trávniku tím Slovan BA Juniori.

Góly: 33., 46. a 85. Švec, 66. Klačko, 74. Varga

ŹK: 26. Zorád – 33. Onder, 58. Kohutovič, 66. Tanáč