Úvod Šport Florbal: Juniori FBC Páv Piešťany ukončili kalendárny rok dvomi domácimi prehrami

Florbal: Juniori FBC Páv Piešťany ukončili kalendárny rok dvomi domácimi prehrami

REKLAMA

Juniori FBC Páv Piešťany hostili pred Vianocami na domácej palubovke Modru a Banskú Bystricu. Žiaľ aj po trinástom kole extraligovej súťaže si na svoje konto body nepripísali, i keď v zápase proti Modre to bolo tesné.

V sobotu 21. decembra privítali Pávi tímy FBC BlueBerries Modra. Do duelu vstúpili sľubne, keď skóre otvoril v 15-tej minúte Dominik Kišš po prihrávke kapitána Martina Urbana. Druhé dejstvo však patrilo hosťom. V šiestej minúte vyrovnal Milan Juhanyak. Ten istý hráč zaknihoval aj víťaznú prihrávku, keď v štrnástej minúte pri vylúčení Gabriela Kelemena, prihral na gól Samuelovi Nyitrayovi. Viac gólov už v stretnutí nepadlo a tak si body za víťazstvo odniesla Modra.

REKLAMA
Participativny rozpocet 1

Nasledujúci deň zavítali do Piešťan florbalisti FBK BCF Dukla Banská Bystrica. Stretnutie bolo viac ako bohaté na góly, keď dominoval útok pred obranou, Pávi v ňom však ťahali za kratší koniec. Po dvoch tretinách prehrávali 2:10. V treťom dejstve síce strelili 5 gólov, ale súper pridal 9, a tak na záver stretnutie svietilo na ukazovateli skóre 7:19 v neprospech domácich. Po vianočnej prestávke čaká juniorov FBC Páv Piešťany 11. a 12. januára dvojkolo v Košiciach.

Rozlúčka z trénerom Srncom a prestup dvoch hráčov do Trenčína

V nedeľu pred stretnutím s Banskou Bystricou pripravili Pávi prekvapenie pre už bývalého trénera Michala Srnca. Nechali mu vyrobiť špeciálny dres so všetkými úspechmi za jeho pôsobenia a samozrejme nechýbali podpisy mladých hráčov.

Pávi pokračujú v juniorskej extralige aj bez dvoch hráčov, ktorí patrili v klube k ťahúňom. Na konci prestupového obdobia zmenili pôsobisko Richard Orviský a Jozef Pobjecký, ktorí sa stali členmi 1.FBC Trenčín a majú tak možnosť bojovať o najvyššie extraligové priečky.

-red- Foto: FB FBC Páv Piešťany

REKLAMA