Úvod Novinky Florbal: FBC Páv do finále druhej ligy nepostúpilo, ale i tak ho...

Florbal: FBC Páv do finále druhej ligy nepostúpilo, ale i tak ho čaká baráž o 1. ligu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Florbalisti FBC Páv vyhrali základnú časť druhej ligy Západ. Nastúpili tak priamo do semifinále proti púchovskému „B“ mužstvu 올인포커 다운로드. Po dvoch prehrách však púť Piešťancov skončila a v lige napokon obsadili 3. miesto. Baráž o extraligu si Pávi zahrajú aj tak. Rozhodlo o tom vypadnutie Nitry v semifinále a lepšie výsledky FBC Páv v základnej časti Download cryea.dll.

„Pred dvomi rokmi sme avizovali, že náš klub sa bude prioritne venovať mládeži Fondant Fondant love download. V aktuálnej sezóne sa darí mládeži vo všetkých kategóriách a s ňou ide ruka v ruke aj tá mužská. Jedným dychom dodávame, že sa skladá prevažne z mládeže – dorastencov a juniorov do 19 rokov doplnených o pár skúsených hráčov Share the gothic ttf download. Juniorov čaká baráž o juniorskú extraligu a chceli sme, aby získali skúsenosti proti starším hráčom v mužskej lige,“ hovorí prezident klubu Matúš Krombolc 구글지도 이미지 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podľa trénera Piešťan Michala Srnca základnú časť odohralo jeho mužstvo vo viac než dobrej forme. „Mladí chalani sa veľmi rýchlo adaptovali na vyššiu úroveň a čo ma teší najviac je fakt, že sa dokázali presadiť aj bodovo vo všetkých zápasoch 악인전 무료 다운로드. V závere sme bojovali o lídra tabuľky s dvoma tímami Hlohovcom a Nitrou, no kľúčové zápasy sa nám podarilo zvládnuť a základnú časť sme ukončili na 1 3gp 컨버터 다운로드. mieste. Do playoff sme tak boli nasadení až v semifinále, kde sme dostali Púchov. Náš káder po konci základnej časti trápili zranenia, konkrétne piati hráči z kádra do playoff už nezasiahli,“ približuje M v4pc version. Srnec.

“Napriek zraneniam sme boli odhodlaní vyhrať a postúpiť do finále. Bohužiaľ, hneď v prvom zápase, na domácej ploche, sme podľahli Púchovu 10:9, pričom rozhodujúci gól padol sekundu pred koncom 캐시워크 다운로드. Pre väčšinu hráčov to bolo prvé playoff v živote. Nervozitu z domáceho prostredia bolo po celý čas cítiť. Nehovoriac o tlaku, keďže sme skončili prví v tabuľke Task Manager. Nedokázali sme si vytvoriť taký náskok, aby sme sa trošku upokojili,” hovorí piešťanský tréner.

Do Púchova Pávi odchádzali s tým, že chceme chcú sériu vrátiť do Piešťan. Súper družstvo na stretnutie posilnil viacerými hráčmi, no napriek tomu boli Piešťanci viac ako dôstojný súper, i keď prehrali 0:4. „Obrannou taktikou sme kontrolovali hru a v následných protiútokoch sme si vypracovali niekoľko vyložených šancí. Strely však končili mimo bránky, na tyčkách a na domácom brankárovi. Muži teda končia sezónu na peknom 3. mieste. Chcem poďakovať všetkým hráčom a vedeniu klubu. Máme veľmi kvalitný tím mladých chalanov, ktorí chcú na sebe tvrdo pracovať. Výsledky prichádzajú,” dodáva Michal Srnec.

Mužov i juniorov čaká baráž. Juniorská o extraligu je pre klub dôležitejšia úloha

Mužov teraz čaká baráž o postup do 1. celoslovenskej mužskej ligy. Hrať sa bude koncom apríla v Kežmarku. Prvé dve mužstvá druhej ligy západ sú B-čkami extraligových a prvoligových tímov, takže postúpiť nemohli. O postup bojovala Nitra, ktorá však rovnako vypadla v semifinále. Keďže Piešťanci boli lepší v základnej časti, patrí im tretia priečka a tým aj právo na baráž. V nej sa stretnú dve družstvá z 1. ligy a po jednom mužstve z každého regiónu druhej ligy. Zo šiestich účastníkov baráže do 1. ligy postúpia traja.

Ešte predtým však, hráčov Piešťan čaká pre klub dôležitejšia úloha. Juniori, ktorí hrali druhú ligu za mužov, budú v baráži bojovať o postup do juniorskej extraligy. „Veríme, že skúsenosti, ktoré nabrali v mužskej súťaži zúročia a privedú piešťanský florbal do extraligy juniorov. Držíme im palce,“ zakončuje prezident FBC Páv Matúš Kromholc.
-red-

REKLAMA