Úvod Šport Florbal: Extraliga juniorov štartuje. Pávov čakajú dva domáce súboje

Florbal: Extraliga juniorov štartuje. Pávov čakajú dva domáce súboje

REKLAMA
Mlyny

Počas nadchádzajúceho víkendu štartujú celoštátne florbalové súťaže. FBC Páv Piešťany čakajú historicky prvé zápasy v extralige juniorov. Odohrajú ich na domácej palubovke a práve ich duel proti Snipers Bratislava odštartuje celú extraligu.

Prvé buly extraligovej sezóny 2019/2020 vhodia o 11:00 h v piešťanskej Diplomat Aréne. „Čaká nás veľmi náročná sezóna, v ktorej nastupujeme v úlohe nováčika. Samozrejme, pripravovali sme sa veľmi dôkladne a chalani odovzdávali na tréningoch maximum. Verím, že budeme viac než vyrovnaný súper a splníme cieľ, ktorým je dostať sa do play-off,“ povedal pre sfzb.sk tréner piešťanských Pávov Michal Srnec a dodal: „Dostali sme možnosť sa ukázať hneď v prvom dvojkole na domácej pôde a verím, že s podporou domáceho publika sa nám pôjde lepšie. Svojich súperov, ktorými je Snipers a v nedeľu Tsunami Záhorská Bystrica, poznáme len z účasti na Majstrovstvách Slovenska dorastu. Vieme, že nás čakajú veľmi silní a kvalitní súperi. My sa budeme snažiť odovzdať na ihrisku maximum a získať z každého zápasu nejaký bodík. Keď všetci hráči budú pracovať ako jeden tím, tak máme šancu na úspech.“

Domoss jesen 2019
Linea

Piešťanský tím posilnil pred sezónou brankár Adam Štetka, ktorý prestúpil k Pávom z Hlohovca. V klube absolvoval kompletne celú letnú prípravu aj turnaj v Bratislave. Podľa slov kompetentných sa výborne začlenil do kolektívu a spolu s  Alexandrom Hlístom by mali byť výraznými oporami tímu v najvyššej mládežníckej súťaži.

Termíny zápasov:

1. kolo – sobota 14. 9. 2019:

11.00 hod – FBC Páv Piešťany – Snipers Bratislava (ŠH Diplomat Aréna, Kuzmányho, Piešťany)

2. kolo – nedeľa 15. 9. 2019:

10.00 hod – FBC Páv Piešťany – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Diplomat Aréna, Kuzmányho, Piešťany)

-red- Foto: FBC Páv Piešťany

REKLAMA