Úvod Novinky FIS World Cup v lyžovaní na tráve po prvý raz na Ahoji

FIS World Cup v lyžovaní na tráve po prvý raz na Ahoji

REKLAMA

Prvý júnový víkend sa po prvýkrát v histórii slovenského lyžovania konal v lyžiarskom stredisku Ahoj v Banke pri Piešťanoch Grasski FIS World Cup, ktorý organizovala Slovenská lyžiarska asociácia 한게임 섯다 다운로드. Zo slovenskej reprezentácie najlepšie obstála Nikola Fričová, ktorá skončila v šprint slalome na 2. mieste, v TOP 10 sa umiestnili zástupcovia domáceho lyžovania Vanesa Drahovská z Banky a Adam Masár z Piešťany 스타크래프트2 무료 다운로드.

V slalome Nikola Fričová skončila na 3 Gungon January. mieste a v TOP 10 sa umiestnila Vanesa Drahovská, Adam Masár a Alex Jánoška (Banka). Slovenskou najúspešnejšou lyžiarskou na tráve je jednoznačne Nikola Fričová Fish Dick download. V pretekoch SP skončila v šprint slalome na výbornom 2. mieste, ďalšia reprezentantka Vanesa Drahovská bola v TOP 10 na 9. mieste a debutantka Soňa Macejková z Piešťan na jedenástom PowerMill 2018. Medzi mužmi sa do prvej desiatky prebojoval Adam Masár na 9. mieste a Alex Jánoška bol jedenásty. Prvé body vo Svetovom pohári získal aj Tomáš Noris, keď skončil 29-ty.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

V slalome sa Nikola Fričová umiestnila na 3. mieste a v TOP 10 bola Vanesa Drahovská, 7. miesto a Adam Masár sa po prvom kole z deviateho miesta tretím najrýchlejším časom druhého kola posunul na 6. miesto. Premiérové umiestnenie v prvej desiatke si vybojoval Alex Jánoška, keď skončil deviaty.

Debutanti Svetového pohára Soňa Macejková a Tomáš Noris v slalome nedokončili prvé kolo. „Podujatia sa zúčastnil aj predseda FIS komisie grasski Talian Fausto Cerentin, ktorý vysoko ohodnotil organizáciu pretekov a ponúkol nám možnosť zorganizovať Svetový pohár aj v r. 2022, prípadne by sa mohli tieto preteky stať tradíciou otvorenia kolotoča SP každý rok. Je to veľká výzva, ktorú Slovenská lyžiarska asociácia veľmi rada prijme,“ informoval riaditeľ pretekov a tréner slovenskej reprezentácie, Ľubomír Masár.

Podujatie sa z dôvodu dodržiavania prísnych protipandemických opatrení konalo bez divákov, ale bolo sprostredkované v priamom prenose cez live stream.

TS SLA

REKLAMA